fbpx

Колишній закон про банкрутство містив основні положення, перш за все, для юридичних осіб. Ситуація змінилася після прийняття нового кодексу, який був доповнений положеннями, що стосуються основних категорій рядових громадян. У даній статті будуть розглянуті відмінності між законом і кодексом, а також основні моменти, які важливо розуміти сьогодні перед ініціацією банкрутства.

15 квітня 2019 року президентом України був підписаний новий кодекс, який містить ключові доповнення і значно розширює категорію громадян, які мають право оголосити себе банкрутами. Законодавче положення вступило в силу в кінці минулого року і вже викликає великий інтерес серед жителів нашої країни, що пояснюється значною закредитованістю населення.

Сьогодні при наявності загального боргу в розмірі не менше 142000 гривень, закон про банкрутство і неспроможність дозволяє списати, або реструктуризувати фінансове зобов’язання перед позичальником. Для цього фізичній особі потрібно підготувати необхідні документи і відправити заяву в суд, який буде його розглядати в індивідуальному порядку.

Також рекомендується звернути увагу на інші положення і правила, які передбачає новий кодекс, про що буде розказано далі. Для більшості громадян, які опинилися в складній фінансовій ситуації, і не здатних повноцінно виконувати свої зобов’язання перед банками – це єдиний реальний вихід із ситуації. Закон про неспроможність і банкрутство, стаття про якого допоможе вибрати правильне рішення, підготовлена ​​при безпосередній участі юристів Zvilnymo.

Закон о банкротстве и несостоятельности

Особливості та положення нового кодексу в Україні

  1. Колишній закон про банкрутство, містив ряд обмежень і не міг використовуватися основними категоріями позичальників. Тепер, коли прийнято новий кодекс, життя громадян, які в силу певних обставин не можуть справлятися з фінансовими обов’язками, значно спроститься. Ініціювати процедуру банкрутства може будь-яка фізична особа при наявності боргу від 142000 гривень і датою останнього, що задовольняє договором платежу, не менше двох місяців тому.
  2. Закон про неспроможність і банкрутство дозволяє вирішити фінансові проблеми громадян в правовому полі, уникнути несприятливих ситуацій, в тому числі обмежити дію наполегливих банків і колекторів. Досить підтвердити в документальному вигляді всі обставини, які призвели до неможливості виплати кредитної організації і шанси на визнання банкрутом фізичної особи, значно підвищаться.
  3. Також важливо відзначити, що закон про банкрутство і неспроможність передбачає участь в процесі арбітражного керуючого, який, по суті, стає одним з ключових дійових осіб при прийнятті рішень. Саме він отримує і обробляє всю важливу інформацію про боржника, в тому числі дані про майно, доходи та витрати за визначений судом період.

Закон України про неспроможність банкрутства

Якщо розглядати колишній закон про неспроможність і банкрутство в Україні, то основна увага в ньому була приділена юридичним особам. З набранням чинності нового кодексу ситуація кардинально змінилася, оскільки тепер можуть скористатися процедурою банкрутства і звичайні громадяни. При цьому кредитор не може самостійно почати процес, а вибір залишається виключно за фізичною особою.

Новий кодекс враховує відразу кілька положень і правил, у тому числі основну базу чинного закону про банкрутство. Проте, в кодексі містяться принципові відмінності, які повинні були відбутися через те, що суспільство не може бути статичним, а в нових рішеннях потребували значні маси громадян.

Тому при виникненні фінансових труднощів, не варто відтягувати рішення про ініціювання банкрутства, що також здатне підвищити шанси на успіх. В результаті можна сказати, що неспроможність і банкрутство фізичних осіб – це вимушений захід, покликаний допомогти населенню країни, яке не здатне виконувати свої зобов’язання перед банками в повній мірі.

Яким вимогам необхідно відповідати для визнання банкрутства

  • Сумарний борг фізичної особи повинен бути не менше 142000 гривень, при цьому сама заборгованість може бути в різних фінансових організаціях.
  • Протягом двох останніх місяців кредитні зобов’язання перед банком згідно з договором, перестали виконуватися в повному обсязі.
  • Згідно з постановою, судовим органом було винесено рішення про те, що у потенційного банкрута немає особи, яка є поручителем.
  • Існують додаткові факти, які підтверджують неможливість виконання кредитних зобов’язань, в тому числі втрата роботи, втрата близької людини і т.д.

Важливо розуміти, що перед подачею заяви в суд, боржнику необхідно проаналізувати свої фінансову ситуацію, правильно підготувати необхідні документи і проконсультуватися з компетентним юристом.

Такий підхід, значно підвищить шанси на визнання фізичної особи банкрутом, а також знизить витрати часу і коштів для взаємодії з судовим органом.