fbpx

Основна функція процедури банкрутства для фізичних осіб спрямована на допомогу банкам для виявлення і вирішення неплатіжних кредитів, а для громадян повинна забезпечити порятунок від діючих боргів і відновлення фінансової репутації. Діючі прострочення по платежах фінансовим організаціям складають понад 95 мільярди гривень, це стосується, як споживчих позик, так і валютних іпотечних кредитів.

Розібратися у всіх тонкощах банкрутства і з’ясувати, наскільки дана процедура актуальна в кожному конкретному випадку, може вивчення основних положень законодавства. У даній статті, ми розберемо особливості визнання банкрутства громадян на прикладі діючого закону і нового кодексу, прийнятого восени 2019 року.

Недоліки чинного закону про банкрутство

Положення «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яке застосовується до громадян України, не може бути повністю адаптовано для більшості позичальників. Проблема в тому, що більшість фізичних осіб не потрапляють під потрібні категорії, які підходять для початку процедури банкрутства.

Фахівці також відзначають великі фінансові витрати, які несе позичальник, що може перевищувати вартість самого кредиту. Закон про банкрутство фізичних осіб, скачати який можна на офіційному сайті державних органів, неминуче вимагав доробок і нових поправок, для надання громадянам нових можливостей для законного списання боргів.

Відповідно, кількість поданих заяв на банкрутство з боку фізичних осіб не носило масовий характер в 2019 році. Ці дані можна підтвердити, якщо звернутися до статистики, згідно з якою ефективність процедури визнання позичальника неплатоспроможним в Україні, значно поступається показникам інших східноєвропейських країн.

Як буде діяти новий кодекс

Закон про банкрутство фізичних осіб, суть якого полягає в сприянні громадянам в забезпеченні офіційного списання боргів, повинен допомогти у вирішенні фінансових проблем в правовому полі. Перше, що вдалося домогтися завдяки новим поправкам – це спрощення банкрутства і розширення категорій осіб, які можуть почати цю процедуру за власним бажанням.

Крім того, новий кодекс виключає можливість банків ініціювати банкрутство фізичних осіб на свій розсуд. Для визнання громадянина неплатоспроможним, слід пам’ятати про необхідні документи та точність наданих даних. Тільки в цьому випадку, фізична особа може отримати повне списання або реструктуризацію боргів.

Основні положення і обмеження для визнання банкрутства

Новий закон про банкрутство фізичних осіб 2019 передбачає повне дослідження фінансових операцій і майна, що знаходиться у володінні громадянина, що виключає можливість махінацій і надання неправдивих даних. Положення покликане допомогти особам, які потрапили в боргову яму і не можуть вибратися з неї самостійно.

Закон про банкрутство фізичних осіб, сума якого починається від 142000 гривень, дозволяє спростити процедуру визнання громадян неплатоспроможними в правовому полі. Для багатьох, це шанс почати життя з чистого аркуша, а також уникнути діяльності колекторів, при цьому почати процедуру банкрутства можна за таких умов:

  1. Розмір боргу повинен становити не менше 30 розмірів мінімальної зарплати фізичної особи.
  2. Сум платежів, що надходять  в банк, нижче 50% місячних платежів протягом останніх 60 днів.
  3. Відсутнє майно у власності у боржника, яке потрапляє під можливість стягнення.

Варто відзначити, що на урядовому рівні прийняли закон про банкрутство фізичних осіб, тому замислитися про своє майбутнє слід уже сьогодні. Це стосується не тільки споживчих кредитів, а й іпотек, укладених в іноземній валюті. Діючі мораторіїї в останньому випадку будуть скасовані, а процедура банкрутства стане єдиним способом знайти компроміс між позичальником і фінансовою організацією.

З чого слід починати процедуру банкрутства фізичних осіб

Перш за все, слід надавати точну інформацію про поточний фінансовий стан. Зрозуміти закон про банкрутство фізичних осіб допоможе консультант, який має необхідний досвід і юридичні навички. На момент відкриття справи, поточний борг фіксується, нарахування пені та штрафів припиняється, виключається взаємодія між боржником і колекторами.

Закон про банкрутство фізичних осіб, текст якого дозволяє зрозуміти, що єдине житло в якості квартир до 60 квадратних метрів і приватних будинків площею до 120 квадратних метрів, не підлягає вилученню. Таким чином, громадяни отримують захист від держави і можуть почати нове фінансове життя з мінімальними втратами і обмеженнями.