fbpx

Накопичення боргів за комунальні послуги, а також неможливість їх виплати через важке фінансове становище боржника, стає однією з найпоширеніших причин, з якими можуть зіткнутися пересічні громадяни, поряд з утворенням кредитних проблем. Сьогодні з метою захисту і класифікації можливостей фізичних осіб спрямовані правові положення і їх поправки, які здатні допомогти в списання боргів.

З огляду на деякі особливості судових суперечок і процесу в цілому, відомі випадки, коли позови можуть затягнутися на довгі роки. У цьому не зацікавлені комунальні служби і самі боржники. Тому, щоб вирішувати всі питання своєчасно, рекомендується користуватися послугами досвідчених юристів, які здатні надавати в судові органи необхідну інформацію, з урахуванням чинного законодавства.

Списання боргу в керуючій компанії

Врегулювання питань по заборгованості за послуги ЖКГ може проводитися, як на досудовому етапі, так і за рішенням суду. Серед основних положень, найбільш ймовірно наступний розвиток сценарію:

  • Суд прийняв рішення про повне або часткове списання боргу. В цьому випадку повернути кошти керуючій компанії допоможуть судові пристави, які уповноважені проводити заходи по стягненню призначеної суми.
  • Стягнення заборгованості неможливо через важке фінансове становище боржника. Якщо судовий пристав не може стягнути повну або часткову суму заборгованості, організації ЖКГ зобов’язані припинити позовне провадження.
  • Напрямок повторної заяви на стягнення з боржника. Керуюча компанія може знову звернутися в судові органи, якщо перша спроба стягнення коштів не принесла позитивного результату.
  • Вивчення фінансового становища неплатника. У деяких випадках, після вивчення приставом фінансових можливостей боржника, може бути прийнято рішення, про неможливість стягнення будь-яких сум заборгованості, що дозволяє повністю списати борги за ЖКГ.

Реструктуризація боргу перед компанією

У досудовому порядку можлива реструктуризація заборгованості, при обопільній зацікавленості і домовленості між комунальною службою та боржником. В цьому випадку процедура списання боргів за ЖКГ, буде розбита на рівні суми, з урахуванням платоспроможності фізичної особи. При цьому щомісячний платіж не повинен перевищувати 25% від загального доходу працюючих громадян та 20% від пенсійних надходжень літніх осіб.

Серед методів впливу на неплатника застосовуються всілякі штрафи та пені, в деяких випадках може здійснюватися перекриття ресурсів, газу, електрики, води. Якщо борг не виплачується протягом тривалого часу, може бути обмежений виїзд за кордон для фізичної особи, тому проблеми необхідно вирішувати своєчасно.

Як скористатися державною допомогою в правовому полі

Варто зазначити, що державні органи влади покликані допомогти громадянам, які опинилися в складній фінансовій ситуації, виконати свої зобов’язання перед керуючими компаніями. Сьогодні передбачені правові заходи і законні рішення, які допоможут знайти відповідь на питання про те, як списати борги за ЖКГ, якщо минув строк позовної давності.

Як відзначають фахівці, неплатнику важливо знати свої права і направляти необхідні документи в суд, що забезпечує своєчасне вирішення фінансових труднощів. При виникненні питань, з метою економії часу і сил, найкращим рішенням стане звернення до досвідчених юристів, які допоможуть розібратися в нюансах чинного закону, а також запропонують оптимальне рішення в залежності від конкретної ситуації.