fbpx

Згідно зі статистикою наведеною Нацбанком, більше 50% боргів є безнадійними через низьку платоспроможність позичальників. Також не дуже оптимістична картина спостерігається в різних сферах, в тому числі комунальної галузі, діяльності індивідуальних підприємців. Для підтримки різних категорій громадян, був розроблений новий кодекс, який був прийнятий в жовтні 2019 року і покликаний допомогти законно списати або реструктуризувати борги.

Поліпшити статистичні дані здатні національні органи виконавчої влади, а також національні кредитно-фінансові структури. Для подачі відповідних заяв від фізичної особи потрібно дотримання певних умов і положень, які будуть розглянуті в даній статті.

Як списати борги банку по закону

Перш за все, позичальник повинен підтвердити свою неплатоспроможність, надати необхідний перелік документів і подати заяву в суд. В такому випадку, органом виконавчої влади буде ініційована процедура банкрутства, яка передбачає повне списання діючих кредитних зобов’язань перед банком, а також реструктуризацію боргу, або підписання мирової угоди між усіма сторонами процесу.

На відміну від попереднього закону, новий кодекс дозволяє розробити стратегію і отримати відповідь на актуальне питання, як списати борги давніх років. Раніше для більшості фізичних осіб, процедура банкрутства не могла бути проведена в повній мірі через діючі обмеження. Громадянин що не знає, як списати борги по кредиту законно, тепер отримують працюючий кодекс, покликаний допомогти відновити свою фінансову незалежність.

Тепер будь-який бажаючий узаконити свою неплатоспроможність, може скористатися поточними рекомендаціями законодавства, які повинні відповідати наступним пунктам і допоможуть знайти рішення в питанні, як списати борги банку:

  1. Відсутність задекларованого майна. Укладення мирової угоди між позичальником і фінансовою організацією відбувається швидше, якщо у першого відсутнє майно, яке підлягає конфіскації для часткового або повного погашення боргу.
  2. Що вийшов термін давності. Якщо з моменту останнього платежу за кредитним договором пройшло більше 36 місяців, позичальник має право подати заяву на анулювання договору за закінченням терміну давності.
  3. Ініціювання процедури банкрутства. Фізична особа, яка не знає, як списати борги по кредитах, може зібрати необхідні документи і за допомогою юристів подати заяву в суд на повне списання боргів.

Списання інших боргів, що не відносяться до кредитів

Більшість боржників цікавить питання про те, як списати борги по ЖКГ за указом президента. Перш за все, необхідно уточнити позицію комунальних служб, перед якими виникла заборгованість. Деякі служби самі зацікавлені в реструктуризації накопиченої суми і можуть запропонувати фізичній особі зменшення щомісячних платежів.

Для вирішення даної проблеми потрібно зібрати необхідний перелік документів, в тому числі паспорт, довідку про тимчасову непрацездатність, склад сім’ї, виписки про доходи, будинкову книгу. В інших випадках, буде направлено заяву до суду, що може ініціювати і сам боржник, якщо він в силу певних причин, не може здійснювати необхідні виплати.

Також, прийняття нового кодексу і спрощення процедури визнання громадянина-підприємця банкрутом, дозволить дізнатися, як списати борги за ЖКГ, якщо минув строк позовної давності. Для успішного вирішення даного питання, важливо отримувати компетентну юридичну допомогу, а також пам’ятати про можливі дії суду в тих, чи інших випадках, наприклад:

  • За рішенням судового органу, з боржника повинна бути списана частина суми заборгованості. Якщо необхідність виплат встановлена, то для отримання коштів залучаються судові пристави.
  • Прийнято постанову про стягнення грошових коштів з боржника, але його фінансове становище визнано важким. Таким чином, фізична особа не в силах виплатити повну або часткову суму боргу, а позовне провадження припиняється.
  • Відсутнє майно, яке може бути реалізовано з метою погашення заборгованості. У даній ситуації, судовий пристав також має право призупинити судовий процес і списати борги з фізичної особи.

Схожі рекомендації розроблені і для приватного бізнесу, які допоможуть знайти відповіді на питання, як списати борги по оренді землі, або як списати борги за страхові внески ІП. У більшості випадків, громадянам потрібна допомога досвідчених фахівців, які знають всі тонкощі законодавства. Такий підхід дозволить заощадити час і витрати, а також стане вірним рішенням з метою законного списання різних боргів.