fbpx

У даній статті буде розглянуто питання про те, чи можуть пристави списати борг, як відбувається взаємодія між боржником і кредитором і як процедура банкрутства може допомогти звичайним громадянам України. Перш ніж перейти до суті, важливо розібратися, як працюють судові пристави і якими повноваженнями володіють, що може стати цінною інформацією для людей, що потрапили в складну фінансову ситуацію.

Сьогодні в нашій країні успішно працює система єдиного реєстру боржників, яка містить відкриту базу даних фізичних осіб, які не виконують свої зобов’язання в повній мірі. Після розміщення офіційної інформації про громадянина, останній не може здійснювати фінансові операції, пов’язані з продажем нерухомості і транспорту, також накладається заборона на виїзд за кордон.

Тому питання про те, як списати борги у приставів завжди є актуальним для багатьох людей. При цьому виявитися в списку реєстру досить просто, для цього достатньо протягом певного періоду не виконувати свої зобов’язання по кредитах, аліментах, штрафів, не платити за комунальні послуги, або позики. У зв’язку з ростом неплатників, державою були розроблені спеціальні заходи щодо врегулювання боргів.

Списать долги у приставов

Як новий кодекс допомагає списати борги у приставів

Підписаний у квітні минулого року президентом України кодекс про банкрутство, покликаний допомогти фізичним особам, які не мають можливості платити по кредитах банків і іншим платежам, отримати фінансову амністію. Іншими словами, банкрутство стає справжнім порятунком для громадян, які не здатні самостійно знайти взаємовигідне рішення з банком.

Тому при відповіді на питання про те, які борги спишуть пристави, необхідно звернутися до можливих рішень, які пропонує кодекс. При подачі необхідних документів та відповідної заяви про банкрутство до суду, до справи підключається арбітражний керуючий.

У його повноваження входить пошук компромісного рішення між боржником і кредитором, яке влаштує обидві сторони. У разі успішного завершення справи, після закінчення процесу, пристави спишуть борги по кредитах. Серед можливих рішень, слід зазначити наступні варіанти подій:

  1. Боржник буде змушений продати особисті предмети, які не належать до переліку першої необхідності, а також житло, якщо воно не є єдиним.
  2. Борг може бути реструктуровано на підставі домовленості між позичальником і фінансовою організацією, в разі прийнятних для обох сторін умов.
  3. Також можливо мирову угоду, що є досить частим явищем, коли і банк і боржник, зацікавлені в швидке закриття процесу.
  4. Списати борги у судових приставів вийде при успішному завершенні справи про банкрутство, тому важливо відповідально підійти до наданої до суду інформації.

Яка інформація міститься у відкритому доступі

У реєстрі боржників відображаються основні дані про боржника, в тому числі ім’я, по батькові, прізвище, дата народження. Також на офіційному сайті вказується номер телефону судового виконавця і номер виробництва. При відповідному рішенні суду, пристави можуть списувати кошти з рахунків боржників, що може виявитися неприємним сюрпризом для більшості громадян.

Відповідаючи на питання про те, списують чи судові пристави борги, можна дати ствердну відповідь. Але, важливо розуміти в яких випадках це відбувається. Повне видалення запису про боржника з реєстру відбувається після повного погашення поточної заборгованості, або в разі завершення процедури банкрутства. Тому, якщо Ви себе виявили в списку, необхідно діяти якомога швидше.

Хто може скористатися процедурою банкрутства

Оголосити себе банкрутом громадянин може самостійно, і таке рішення стане єдино вірним, за фінансової неспроможності та в разі виникненнях інших життєвих обставин, які не дозволяють виконувати свої кредитні зобов’язання. Бажаючи дізнатися, як списати борги у судових приставів, важливо враховувати вищеперелічену інформацію, а також проконсультуватися з юристом.

Для списання або реструктуризації боргів в рамках процесу про банкрутство, важливо відповідати основним положенням нового кодексу. Дане питання включає в себе розмір загальної заборгованості, який повинен бути не менше ніж 142000 гривень, а також останні відрахування в банк, що становлять не більше 50% від суми за договором, протягом двох останніх місяців.

Будь-яке фінансове питання, в тому числі про те, як можна списати борги у судових приставів, рекомендується вирішувати людям юридично підкованим, або звертаючись до відповідних фахівців. Такий підхід допоможе зберегти не тільки час і кошти, а й психологічну рівновагу, тому всі проблеми бажано вирішувати в міру їх надходження.