fbpx

Заборгованості перед мікрофінансовими організаціями можуть значно вплинути на життя позичальника. В арсеналі даних організацій існує кілька досить дієвих інструментів, в тому числі безперервні дзвінки, які порушують спокій і емоційну рівновагу, а також можливість передачі договору третім особам. У такій ситуації з позичальником вже спілкуватимуться колектори.

Тому багато громадян, які опинилися в складній фінансовій ситуації, намагаються своєчасно знайти відповідь на питання про те, як позбутися від боргів в МФО. Опинитися в такому положенні, коли немає коштів на погашення боргу, може статися абсолютно з кожною людиною, тому важливо не впадати у відчай, але вчасно приймати рішення. Прострочений кредит швидко збільшується в розмірах, а грошей від цього більше не стає.

Якщо списати борги МФО без банкрутства, або своєчасно, не вийшло, до позичальника застосовуються різні штрафні санкції і пені. Згодом це може призвести до відсутності можливості хоч якось оплачувати кредит, навіть шляхом пролонгації. Як правило, мікрофінансові організації відмовляються йти на контакт і списання виникнення відсотки, тому боржника залишається спиратися на закон.

Списать долги МФО

Як позбутися від боргів

Поняття про те, як списати борги в МФО, кожна людина має своє. Хтось вирішить, що це значить – нічого не платити, для іншого можливість списати частину боргу, а для третього реструктуризувати виплати. Проте, не можна забувати про важливість існуючих законодавчих заходів і положень, за якими і буде в будь-якому випадку, виконуватися кредитне зобов’язання боржника.

Після прийняття в минулому році нового кодексу про банкрутство, для більшості українців, які зіштовхнулися з фінансовими труднощами, настав час істини, коли з’явився реальний шанс позбутися від боргів. Банкрутство фізичних осіб МФО, відбувається за тією ж схемою, яка передбачена і для звичайних кредитів. Для ініціації процедури, достатньо подати заяву в суд і знати вимоги:

  • Банкрутом може бути визнано фізична особа, яка не має можливість виконувати свої зобов’язання по платежах, а загальна сума боргу становить не менше 142000 гривень.
  • В останні два місяці, боржник не вносив платежі в фінансову організацію, в сумі понад 50% від передбаченої договором.
  • Утворилися борги не можуть виплачуватися в силу об’єктивних причин, у зв’язку з втратою роботи, зниження доходів, втрати близької людини і т.д.

Чим можуть допомогти досвідчені юристи

Як показує практика, списати борги в МФО іншими способами не вдасться. Тільки якщо договір буде перепроданий третім особам, що не скасовує зобов’язань при невиконанні договору, а може тільки погіршити ситуацію, в разі дії колекторів. Тому важливо звертатися до суду при бажанні початку процедури про банкрутство своєчасно, це зупинить нарахування пені та штрафів.

Тому, щоб знайти відповідь на питання про те, як позбутися від боргів МФО, важливо отримати кваліфіковану допомогу і проконсультуватися з компетентними фахівцями. У деяких ситуаціях, позичальник може оскаржити статус договору і домогтися його закриття, не вдаючись до процедури банкрутства. Серед основних причин, які можуть призвести до подібного розвитку подій, зазначимо такі:

  1. Якщо у позичальника немає можливості стягнути суми для погашення кредиту.
  2. При наявності дефектів і неточностей при складанні кредитного договору.
  3. Судовим органом було визнано недійсним законна сила договору, або окремих його пунктів.

Можна зробити висновок, що списати борги МФО законно, може практично кожен громадянин. Завдяки новим кодексом про банкрутство, багато хто отримав шанс на фінансову незалежність від кредитних організацій і можуть почати життя з чистого аркуша. Для ініціації процедури, боржник повинен зібрати необхідні документи і звернутися з відповідною заявою до суду.

Чому важливо детально вивчати договір

Саме укладена домовленість є ключем до вирішення проблем. Безумовно, у кожного позичальника ситуація індивідуальна і вимагає детального розгляду. Проте, відповідаючи на питання про те, чи можуть МФО списати борг, можна відповісти ствердно. Головне слідувати вищепереліченим рекомендаціям і запастися терпінням, яке допоможе зберегти психологічну рівновагу.

Отримавши консультацію компетентного фахівця, можна розібратися у всіх тонкощах договору між фінансовою організацією і позичальником. Такий підхід допоможе вибрати правильний шлях для вирішення ситуації, зрозуміти чи доцільно ініціація процедури банкрутства, або можна вибрати інший шлях. І найважливіше, після списання або реструктуризації боргу, Ви зможете законно позбутися від боргів.