fbpx

Низькі показники ефективності банків в нашій країні обумовлені  поганою платоспроможністю громадян. Згідно з наведеною офіційною статистикою, близько 54% ​​кредитів наданих фізичним особам мають прострочення, або визнані безнадійними. Поправити економіку і забезпечити відновлення фінансової незалежності боржників, покликані урядові програми і положення, які містяться в новому кодексі, затвердженому в жовтні 2019 року.

В першу чергу, зміни,внесені в законодавство, що регулює банківський сектор, торкнуться всіх категорій фізичних осіб, які опинилися в борговій ямі і не можуть частково або в повній мірі виконувати свої зобов’язання, згідно з укладеним договором. Для громадян, які не знають як позбутися від боргів по кредитах, розроблені програми по процедурам банкрутства і реструктуризації, які стають необхідним заходом з урахуванням загальної економічної ситуації.

Як буде відбуватися списання боргів

Банківська структура влаштована таким чином, що під кожен кредит закладається певний резерв. Наприклад, якщо фізична особа уклала договір на надання виплати і через деякий час припинила свої зобов’язання, фінансова організація заморожує частину коштів для її підстраховки, що забезпечує дотримання балансу.

В даному випадку можливі три сценарії, які допоможуть знайти відповідь на питання про те, як списати борги по кредитах. Кожне питання вирішується в індивідуальному порядку і залежить від поточного фінансового стану позичальника. Далі наведемо основні дії банків або боржників, які приведуть до одного з нижчеперелічених пунктів:

  1. Фізичною особою ініціюється судовий розгляд щодо невиконання або неможливості виконання кредитного договору.
  2. Уступка прав вимоги банком, або повна передача прав на виконання зобов’язань по заборгованості третім особам, зокрема колекторам.
  3. Початок процедури банкрутства фізичної особи, після закінчення якої, відбувається повне списання боргу.

Для громадян, які не знають, як позбутися від боргів по кредитах банку, важливо дотримуватися правових норм і надавати необхідну інформацію суду . В цьому випадку позичальник може повністю позбутися від заборгованості, якщо у нього немає майна, яке повинно бути вилучено, або закінчився термін позовної давності, який становить 3 роки.

Чому банкам вигідно списувати кредити, які не виплачують

З урахуванням того, що банки виділяють певні резерви під кожен кредит, який перестав частково або повністю виплачуватися, дані кошти заморожуються і не можуть використовуватися фінансовою установою для інших операцій. Відповідно, з часом ця сума зростає і може досягати величезних значень, а сам борг, як правило, як і раніше не підлягає стягненню.

Тому фізичні особи, які бажають дізнатися, як позбавитися від боргів по кредитах за допомогою банкрутства за допомогою нового кодексу, практично гарантовано отримують фінансову незалежність після закінчення судового процесу. Самі банки, після аналізу, наданих даних про неплатника, також часто погоджуються списати борг, оскільки не бачать перспективи подальших виплат боржником, а закриття кредитного договору, дозволяє їм вивільнити зарезервовані кошти.

Основні умови для визнання фізичної особи банкрутом

Для того щоб знайти відповідь на питання про те, як позбутися боргів по кредитах законно, важливо знати про свої права та обов’язки. Новий кодекс здатний допомогти громадянам, які потрапили в складну фінансову ситуацію і не можуть забезпечити погашення чинного боргу. Головні обмеження і положення для початку процедури банкрутства наведені нижче:

  1. Загальний борг в одній або декількох фінансових організаціях повинен бути не менше 142000 гривень, в іншому випадку державна система може відмовити в допомозі.
  2. Офіційний дохід громадянина повинен бути менше 50000 гривень на місяць, що буде підтвердженням низької платоспроможності.
  3. Високі виплати по кредитах в співвідношенні з реальними доходами, також сприяють створенню необхідних умов для анулювання боргових зобов’язань.

Якщо громадянину потрібна допомога, щоб зрозуміти, як списати кредити, необхідно звертатися до досвідчених юристів, які знають всі тонкощі і нюанси законодавчої бази. Це дозволить заощадити час і сили, а також витрати, які виникають під час проходження процедури банкрутства. Тому не варто відкладати фінансові проблеми в довгий ящик, а діяти потрібно вже сьогодні.