fbpx

З 21 жовтня 2019 офіційно вступив в силу новий кодекс про банкрутство, якій вже викликав певний ажіотаж у фізичних осіб, які не мають можливість в повній мірі виконувати свої кредитні зобов’язання. Тепер будь-який позичальник має право подати заяву про свою неплатоспроможність і законно списати борги. Про те, як правильно заповнити документи і що важливо враховувати при ініціації діловодства про банкрутство, поговоримо в даній статті.

Новий кодекс дозволяє підібрати і застосувати рішення, пов’язані з фінансовими труднощами позичальників. Рішення суду приймається в індивідуальному порядку, після детального вивчення всієї наданої інформації. По закінченню процесу позичальнику буде запропоновано реструктуризувати заборгованість, погасити її за допомогою продажу майна, що підлягає вилученню, або повне списання боргу через оголошення банкрутства.

Чинний закон мав основні рекомендації і положення для юридичних осіб, тому звичайні громадяни з пожвавленням сприйняли новини про прийняття нового кодексу. Саме завдяки підписанню документа президентом України, у фізичних осіб з’явилася можливість позбутися від непосильних боргів в правовому полі. Також новий кодекс покликаний допомогти банкам, які зможу позбутися від «поганих» кредитів.

Як подати на банкрутство фізичній особі самостійно

Ініціюється процедура банкрутства на підставі наданих необхідних документів і заяви від громадянина, який направляється до арбітражного суду за місцем проживання. Самі банки оголосити позичальника банкрутом не зможуть, дана прерогатива є особистим рішенням фізичної особи. При цьому для ведення діловодства призначається арбітражний керуючий.

Також позичальник зобов’язаний внести встановлену судом суму збору, яка буде призначена за роботу над процесом банкрутства. Перед тим, як подати на банкрутство фіз особи, важливо пам’ятати, що дана процедура створена для громадян, які опинилися в складній фінансовій ситуації і не можуть поряд з виплатами банкам забезпечувати себе і свою сім’ю. Також необхідно врахувати наступні підстави:

  • Загальний розмір заборгованості за всіма кредитами повинен бути не менше 30, які обкладаються податком, мінімальних виплат праці;
  • Протягом останніх 60 днів, виплати за існуючим кредитним договором були не більше 50% від необхідного значення;
  • Позичальник не має майном, яке може бути реалізовано в рахунок погашення заборгованості і це підтверджено постановою судового органу.

Як відбувається процедура банкрутства для фізичної особи

При відкритті діловодства про банкрутство, для позичальника настає період канікул, який становить 120 днів. В цей час нарахування штрафів і відсотків за кредитним договором припиняється, припиняється взаємодія між боржником, банком і третіми особами. Перед тим, як подати заяву на банкрутство фізичної особи, важливо відповідально поставитися до правильного заповнення даних і точної інформації, переданої до суду.

Під час процесу, позичальник і кредитор можуть домовитися про перегляд договору, зокрема кількості і порядку виплат, списання частини боргу, зниження процентної ставки, реструктуризації. Як правило, банки йдуть на зустріч з метою отримати хоча б частину виданого кредиту, а позичальник отримує реальний шанс на списання кредитів. Проте, не всі борги можна списати, наприклад, в разі невиплати аліментів суд не зможе оголосити громадянина-підприємця банкрутом.

Позичальник, який задався питанням про те, як подати документи на банкрутство фізичної особи, зобов’язаний повністю відповідати перерахованим вище правилам, а також повинен звернутися до суду з переліком необхідних документів та заявою. Для правильного заповнення даних бажано звертатися до досвідчених юристів, що значно скоротить час і нерви позичальника. Також важливо відзначити список документів, які необхідно надати:

  • Назва всіх кредиторів;
  • Надання даних про майно, яке є власністю боржника;
  • Наявність або відсутність майна, що перебуває в заставі;
  • Копія трудової книжки та відомості про роботодавця;
  • Фінансові виписки за останні 3 роки, а також інші документи.

Ухвалення нового кодексу стало єдиним законним способом, яким може скористатися позичальник, для оголошення себе банкрутом. І саме від того, як подати на банкрутство боржника фізичної особи, як точно вказати в заяві дані і залежить рішення судового органу. При недостатньому знанні законодавства і всіх нюансів процесу, рекомендується звертатися до юристів, які проконсультують, виходячи з індивідуальної ситуації, а також нададуть професійну допомогу.