fbpx

Перш ніж відповісти на головні питання, необхідно розібратися в тому, які категорії громадян можуть оголосити себе банкрутами, і для кого призначена дана процедура:

 1. Вона підійде тим, у кого немає можливості повністю оплатити всі кредити і заборгованість в зв’язку з важким фінансовим становищем.
 2. Прострочена заборгованість перед фізичними та юридичними особами становить більше, ніж 30 зарплат мінімального прожиткового мінімуму. Неможливість закрити борги фінансових установ.
 3. Борги за іпотечний кредит під заставу житла. Заборгованості оформлені в іноземній валюті.

Всі вжиті заходи повинні задовольняти вимогам Законодавства про відкриття процедури банкрутства. Вимоги включають в себе:

 • Сума платежів по кожному з кредитів становить менше 50% від необхідної (термін платежів 2 міс.);
 • Отримання спеціального рішення на те, що у боржника немає майна, яке змогло б погасити борги перед кредиторами.

Необхідно підготувати повний набір документів: копії паспорта, трудової книжки, списки з вказаною сумою боргів і майна, що належить боржнику, списки з майном під заставу (при наявності), документи, що підтверджують угоди, вчинені протягом останнього року перед подачею заяви про банкрутство (максимальна сума угод близько 125 тис. гривень) та ін. документи.

Після підготовки пакету документів слід подати заяву до арбітражного суду, відповідно до місця проживання. Термін розгляду заяви в суді близько 5 днів. За цей час розглядається рішення або про згоду відкриття процедури банкрутства або про відмову. Відмова може бути при причини надання суду невірної інформації або неповного комплекту документів.

Що входить у вартість послуг банкрутства фіз осіб

Ціна процедури банкрутства фізичної особи може бути різною, містити обов’язкові виплати судовим органам і арбітражному керуючому. Щоб оформити банкрутство фізичної особи, необхідно виплатити певну суму, що складається з кілька частин. У вартість входять:

 1. Оплата судового збору складається з прожиткового мінімуму заробітної плати, помноженої на десять.
 2. Оплата за роботу керуючому арбітражем протягом 3 місяців. Оплата за 1 місяць становить 5 прожиткових мінімумів

Однак багато боржників припускають, що найчастіше відмовляють у проведенні процедури банкрутства фізичних осіб, іноді документів не вистачає для надання їх суду. Тому вони звертаються до допомоги кваліфікованих юристів, ціна послуг яких повністю себе виправдовує. Таким чином, повна ціна за банкрутство фізичних осіб в Україні буде значно менше, ніж поточний борг та нараховані штрафи за нього.

Реструктуризація боргу при банкрутстві

Метою реструктуризації боргу при банкрутстві відповідність умовам кредиторів при відновлення платоспроможності боржника. Для здійснення цієї операції осіб займається арбітражний керуючий протягом 4 місяців. Він веде переговори з кредиторами при реструктуризації боргу банкрутства.

Дана процедура включає в себе: угода кредиторів продовжити терміни позик, частково покрити борги, відстрочити платежі. Реструктуризація боргу може проходити не більше 5 років, якщо немає майна в заставі. Також вона ведеться 10 років, згідно з заставним зобов’язанням.

Переваги процедури банкрутства фізичних осіб

Процедура банкрутства фізично осіб має багато позитивних сторін. В першу чергу вартість банкрутства фізичної особи під ключ значно нижче, ніж кредитні зобов’язання перед банком. Також до переваг при банкрутстві є фіксування суми боргу. Жоден кредитор не має права вимагати відшкодовувати всі борги і покривати кредити і висувати претензії, якщо позичальник оголосив себе банкрутом. При повному списанні боргів є можливість прожити життя без зобов’язань, де вже ніхто не має права висувати вимоги по виплатах боргів.

Виходячи з цього, є можливість уникнути:

 • Пошук суми або взяття позик для виплати всіх боргів;
 • Переговори з колекторами;
 • Спілкування з кредиторами з надання пільг;
 • Психологічна втома.

Ніхто не має права позбавляти банкрута єдиного житла, площею до 60 кв. м, навіть якщо воно належить боржнику. Також заборонено ліквідувати у боржника залишки суми в пенсійному та страховому фондах.

Консультація з питань банкрутства фізичних осіб

Консультація стане в нагоді тим, у кого не вистачає базових знань в юридичній сфері чи ні відповідної освіти. Тому звертатися за допомогою в юридичні фірми чи ні, кожен вирішує самостійно, але важливо пам’ятати про те, що компетентна допомога значно знизить витрати коштів і часу. Тому досвідчений юрист допоможе підрахувати заздалегідь, скільки коштує банкрутство фізичних осіб.

Вона містить в собі:

 • Безкоштовна консультація, проведення аналізу фінансового стану та розрахунки;
 • Оформлення договору і довіреності на проведення процедури з питань банкрутства;
 • Призначення клієнту арбітражного керуючого і консультанта;
 • Підготовка повного комплекту документів та відправка запитів в інстанції;
 • Подача заяви на банкрутство в суд і захист інтересів;
 • Досягнення результату, звільнення від боргів.