fbpx

Процедура банкрутства – це судовий розгляд, в ході якого суддя і представники суду вивчають активи і зобов’язання фізичних або юридичних осіб, у яких немає можливості оплатити свої рахунки. Відбувається це таким чином: фізична особа бере іпотеку, позику, студ. кредит або кредит на машину, за виділений період не може збільшити свій дохід для погашення боргу. Після безуспішних спроб закрити борг – подають заяву про банкрутство, при цьому дотримуючись умов.

Банкрутство фізичної особи: умови і види

Оформлення банкрутства є юридичним процесом, в слідстві якого зменшують, реструктурируют або усувають борги. Клопотання – це перший крок. Ви можете подати її самостійно або звернутися за допомогою в юр. агентства. Витрати за подачу заявки про банкрутство включають гонорар адвоката і реєстраційні збори. Якщо ви зареєструєтесь самостійно, ви все одно будете повинні сплатити реєстраційні збори.

Типи банкрутства:

 • реальне;
 • тимчасове;
 • фіктивне;
 • навмисне.

У разі фіктивного банкрутства представляються помилкові дані, а навмисне банкрутство – це планомірна розтрата коштів, для отримання допомоги держави. Під час судового процесу здійснюється ряд перевірок, які можуть виявити фіктивність або навмисність дій фізичної особи. Процес впливає на вашу кредитну історію і здатність використовувати гроші в майбутньому.

Які умови банкрутства фізичних осіб в Україні?

В Україні відповідний закон набув чинності 21 жовтня 2019 року. Умови банкрутства фізичних осіб:

 1. Загальна заборгованість понад 30 мінімальних зарплат – 125 000 гривен.
 2. Оплата кредитних платежів менше 50% від необхідної суми.
 3. Несплата кредитів на термін більше 2 місяців.
 4. Суд виносить рішення про відсутність фізичного майна.

Заборгованість включає в себе борги всім кредитним компаніям і приватним особам. Ініціатором такої справи не обов’язково має бути фізична особа, це можуть зробити кредитори. Арбітражний суд виносить рішення про визнання банкрутом на підставі попереднього рішення господарського суду. Банкрутство фізичних осіб: умови і наслідки викладені у відповідному законодавстві України від 21.10.2019.

Банкрутство фіз осіб: умови і процес подачі документів

Перш, ніж оголосити себе банкрутом, потрібно пройти кілька важливих етапів. Перший – збір даних про заборгованості. Це обов’язковий крок. Господарський суд вимагає консультації, щоб переконатися, що ви випробували всі варіанти закриття боргів самостійно і у вас є на це право (умови дотримані).

 

Наступний етап – це подача заяви про банкрутство. Такий захід вимагає хорошої підготовки, не кожен може подати потрібні документи з першого разу. Рекомендується найняти фахівця і отримати додаткову консультацію від адвоката. Після отримання вашої заяви, справа буде передана уповноваженому представнику суду, який призначить зустріч з кредиторами.

Які особливості?

Кредитні збори і відсотки по кредиту припиняються на час судового процесу. Важливо знати:

 1. Фіз. особа не має права залишати країну проживання під час судових розглядів.
 2. Списання боргів відбувається з продажу активів фіз. особи (нерухомість та інше майно).
 3. Чи не списуються борги, пов’язані з податками або штрафами (нарахуваннями від держави).
 4. Чи не забирають останнє майно, в якому на даний момент живе фізична особа.
 5. Чи не переводять у готівку пенсійні вклади фізичної особи.
 6. Погашають кредити для туристичних поїздок, ігор (казино, ставки та інше) або для покупки цінних товарів.
 7. Фізична особа протягом 3 років зобов’язується письмово повідомити кредиторів про визнання його банкрутом (при відкритті нової позики).
 8. Неможливість оголосити банкрутство протягом наступних 5 років.

Дебіторська заборгованість по кредиту не передається родичам, навіть якщо вони були призначені піклувальниками на момент надання кредиту. Умови банкрутства фізичних осіб за кредитами – причини бувають різні, але умови єдині для всіх фізичних осіб.