fbpx

Зовсім недавно, протягом півроку в Україні почав діяти новий Кодекс про банкрутство, який вніс багато змін в процедуру відновлення платоспроможності боржника або оголошення його банкрутом. Деякі оцінили зміни, інші критикують. Банкрутство – це довгий судовий процес, який аналізує надану на розгляд ситуацію фізичної особи і виносить вердикт про списання частини або всіх боргових позовів. Після оголошення фізичної особи банкрутом, активізується ряд дій, які призначив суд. Заздалегідь можна вказати точний час, на яке затягнеться судовий припис.

Які умови оголошення банкрутства?

Фіз особа може звернутися до суду з проханням порушити справу про банкрутство, якщо:
Не має можливості погашати борги більш ніж наполовину протягом 2 місяців.
Заборгованості за кредитами не менше 30 мінімальних зарплат (близько 142 000 грн),.
Якщо вирішено судом, що боржнику не належить ніяке майно.
Існують обставини, які підтверджують банкрутство.
Підставою для порушення справи може послужити ряд судових рішень, що підтверджують заборгованість особи перед кредиторами. У той же час за результатами розгляду поданих документів суд повинен встановити, що у боржника немає нерухомого майна, закладеного, доходів, які могли б дозволити боржникові виконати свої грошові зобов’язання. В останньому випадку грошові вимоги включать сплату податків і зборів (обов’язкових платежів), не включають штрафи, пені та інші фінансові держ. нарахування.

Процедура банкрутства фізичної особи: скільки часу займає?

Як довго триває процес банкрутства:

  • 8 місяців – якщо фізична особа, вступаючи в реакцію погашення заборгованості;
  • до 5 років – в умовах реструктуризації;
  • до 15 років – з точки зору іпотеки.

З огляду на, що Кодекс довгий час не вступав в силу, говорити про існування вже встановленого прецедентного права щодо інновацій в судновому процесі у справі про банкрутство поки рано.

Скільки часу триває процедура банкрутства фізичної особи при ліквідації майна?

Скільки часу займає банкрутство фізичних осіб? Велика частина часу йде на опис і ліквідацію майна, якщо таке присутнє. Ліквідаційна власність не включає житло, що є єдиним місцем проживання сім’ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 кв. М. Або житлова площа не більше 14 кв. М. Для кожного члена сім’ї боржника або будинок загальною площею не більше 120 кв. М.) , за умови, що воно не є предметом застави.

Перелік майна, яке не може вилучатися наведено в додатку до Закону України «Про виконавче процесі» від 2 червня 2016 року №. 1404-VIII, включає:

  • предмети щоденного домашнього використання для задоволення щоденних фізіологічних і гігієнічних потреб (посуд, постільна білизна, засоби гігієни);
  • речі для індивідуального користування (одяг, взуття, все для дітей);
  • медикаменти, вимірювальні прилади та інше медичне приладдя, необхідні боржникові, або членам його сім’ї за медичними показаннями;
  • меблі та техніка з розрахунком на людину / сім’ю.

Одним з найбільш суперечливих нововведень в кодексі була можливість оголосити себе банкрутом фізичній особі. Вже 9 грудня 2019 року Арбітражний суд Києва ухвалив рішення про порушення справи щодо банкрутства фізичної особи Сергія Тищенко.
наслідки
Можна виділити такі наслідки банкрутства:

  • Будуть присутні записи про банкрутство в кредитній історії – 3 роки.
  • Зобов’язання виплатити податки і штрафи, накопичені за період банкрутства – до 1 року.
  • Термін неможливості оголосити себе банкрутом складає 5 років.

Викладачі юридичних дисциплін і практики продовжують критикувати положення Кодексу. Однак його ефективність і дієвість можуть бути оцінені тільки по закінченні часу, що дозволить судам в повній мірі застосовувати положення закону при вирішенні спорів в рамках процедур банкрутства.

Зміна представника арбітражного суду

скільки часу займає процедура банкрутства фізичної особи? Ще один фактор, який може значно затягнути процес полягає в тому, що комітет кредиторів має право звернутися до Господарського суду з проханням про відставку представника арбітражного суду. Кодекс не містить обов’язкової правила, яке зобов’язувало б доводити наявність будь-яких підстав для такої апеляції. Це може зіграти на руку фізичній особі, якщо юрист правильно веде справу, в іншому випадку – це затягує процес оголошення фіз. особи банкрутом.