fbpx

Згідно зі статистикою, зростання інтересу населення до процедури банкрутства в Україні зростає з кожним роком. Цьому сприяє кілька основних факторів: фінансова неспроможність і завантаженість громадян, масове використання продуктів мікрокредитування, вступ в силу нового кодексу, який полегшує отримання статусу банкрута для більшості категорій населення.

Якщо простими словами відповісти на питання про те, в чому полягає процедура банкрутства фізичної особи, то це його визнання неплатоспроможним відповідним правовим органом. При цьому існуючий борг перед кредитною організацією списується повністю, або може бути реструктуровано на підставі мирової угоди, або постанові суду.

Безумовно, знайти фінансову незалежність, позбутися від боргів і просто жити без загроз колекторів – це справжнє щастя для людей, які в силу певних причин не можуть повноцінно виконувати свої кредитні зобов’язання. Тому процедура банкрутства фізичної особи є справжнім виходом з положення, а в багатьох випадках і єдиним можливим рішенням.

Що потрібно для процедури банкрутства фізичної особи

Что такое процедура банкротства физического лица

Новий кодекс, підписаний в 2019 році президентом України, покликаний полегшити життя для більшості позичальників, які дійсно зіткнулися з труднощами в житті. На фінансову спроможність можуть вплинути багато факторів, від яких ніхто не застрахований, у тому числі, втрата роботи, смерть близької людини, скорочення зарплати і т.д.

Для оголошення себе банкрутом, досить підготувати заяву та звернутися з необхідними додатковими документами до суду. Сьогодні, відповідаючи на питання про те, що значить процедура банкрутства фізичних осіб, важливо відзначити наступний факт – тепер громадянин має право самостійно вирішувати наскільки у нього складна фінансова ситуація і чи зможе він з нею впоратися.

Таким чином, процедура банкрутства не може бути відкрита в інших випадках, наприклад, якщо ініціатором бажає виступити банк, або третя особа. Новий кодекс також значно розширив категорії громадян, які можуть звернутися до суду із заявою про банкрутство, що було неможливим при колишньому чинному законі. Перед тим, як звертатися в суд, ознайомтеся з інформацією про те, хто може бути оголошений банкрутом:

  1. Загальна сума заборгованості становить не менше 142 тисяч гривень, даний пункт є першочерговим перед подачею заяви.
  2. Категорія боргів відноситься до наступних категорій: іпотека, автокредит, побутові кредити, мікропозики, поручительство і т.д.
  3. Утворилися борги не можуть виплачуватися в зв’язку з об’єктивними життєвими ситуаціями і недостатнім фінансовим благополуччям.

Також важливо розуміти, що якщо заборгованість утворилася в результаті витрачених кредитних коштів на азартні ігри, або з’явилося бажання списати зобов’язання по виплатах аліментів, то суд не прийме подібну заяву. Тому для розуміння того, що дає процедура банкрутства фізичної особи, необхідно знати основні положення законодавства, або звертатися за допомогою до юристів.

Чим загрожує процедура банкрутства фізичної особи

Недоліки при оголошенні себе банкрутом також існують, але вони менш значні, ніж вигода від переваг, які отримує позичальник. Варто відзначити, що в разі співпраці з досвідченим юристом, процес банкрутства, як правило, триває значно швидше за часом і ймовірність позитивного результату підвищується. Далі розглянемо основні негативні наслідки банкрутства:

  • Необхідність надання даних про всіх членів сім’ї;
  • Складнощі з отриманням нових кредитів протягом 5 найближчих років;
  • Зниження ділової репутації на 3 роки з моменту визнання особи банкрутом;
  • Обмеження на виїзд за кордон (рішення може бути як позитивним, так і негативним і приймається в індивідуальному порядку).

В результаті якщо порівняти, чим небезпечна процедура банкрутства фізичної особи і які вигідні вона приносить, то можна з упевненістю говорити про користь і необхідність процесу. Більшість громадян втомилися від фінансових проблем і різних негативних ситуацій, в тому числі з причини наполегливості банків і колекторів, що може мати негативні наслідки на психологічне здоров’я боржника.

Новий кодекс покликаний виправити ситуацію і надати захист для багатьох категорій населення, які потрапили в складну життєву ситуацію. Тому, якщо розглядати питання про те, що таке процедура банкрутства фізичної особи і чим вона корисна, важливо пам’ятати про офіційне і законному списання або реструктуризації заборгованостей.