fbpx

Згідно з новим кодексом, який набрав кінці минулого року в силу, до юридичних осіб, які могли себе оголосити банкрутом, приєднайся і звичайні громадяни. При наявності кредитів та інших боргових зобов’язань, що перевищують загальну суму в 142000 гривень, боржник має право заявити про свою неплатоспроможність і подати відповідну заяву до суду. В інших країнах така практика не нововведення і тому в Україні очікується великий ажіотаж, пов’язаний з процедурою банкрутства.

Вивчаючи статистичні дані, фахівці приходять до думки, що банкрутство є вимушеною і необхідною мірою. За останнє десятиліття світова економіка переживала кілька глобальних потрясінь, що не могло не відбитися і на простих громадянах нашої країни. Зростання курсу долара і зниження заробітних плат привели частина населення в боргові ями, тому правовий вихід із ситуації був необхідний як для країни в цілому, так і для кожної людини зокрема.

Після появи інформації про юридичних осіб в загальному доступі, незабаром очікується запуск порталу з питань банкрутства фізичних осіб. Сайт перевірки буде розміщений на державних ресурсах, а перевірити дані про рішення суду визнати громадянина-підприємця банкрутом, зможе уточнити будь-яка людина. Тому вже зараз багато хто бажає перевірити сайт з питань банкрутства фізичних осіб, який за деякими прогнозами зможе запрацювати на повну силу вже в кінці поточного року.

Що знадобиться для ініціації процедури банкрутства

  • Розмір по одному або по декількох позиками в цілому повинен бути не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати (від 142000 гривень).
  • Протягом двох останніх місяців від позичальника не надходило платежів за поточним кредитним договором, або їх розмір менше 50% прописаного в договорі.
  • Ухвалою суду визначено, що позичальник не має майном, яке підлягає стягненню.
  • Наявність додаткових причин, які мають безпосередній вплив на платоспроможність позичальника, в тому числі, хвороба, втрата роботи і т.д.

Згідно вищевказаного документа, можна зробити висновок, що багато категорій позичальників можуть отримати можливість набути статусу банкрута. В результаті буде сформований єдиний сайт банкрутства фізичних осіб, на якому розміщуватиметься інформація про постановах суду, офіційне підтвердження неплатоспроможності громадян, а також офіційна інформація про номер справи, дату постановлення і т.д.

Як відбувається процедура банкрутства

Ініціювати процедуру банкрутства тепер зможуть самі громадяни, які опинилися в складній фінансовій ситуації і в силу об’єктивних причин, не можуть повною мірою виконувати свої зобов’язання перед банком. Перевірка на банкрутство фізичних осіб на офіційному сайті буде можлива тільки після визнання позичальника неплатоспроможним, до цього моменту всі дані будуть перебувати на розгляді суду. Також важливо пам’ятати про необхідні дії громадянина, при бажанні отримання статусу банкрута:

  1. Необхідно скласти відповідну заяву, підготувати запитувані документи та надати їх в судові органи.
  2. До позичальнику буде представлений арбітражний керуючий, який буде шукати компромісні рішення з кредитною організацією.
  3. Боржник зможе вирішити питання виплат за допомогою реструктуризації боргу, продажу майна, або мирової угоди, якщо перші два дії неможливі.
  4. На останній стадії позичальника визнають неплатоспроможним, що буде відображено на офіційному сайті банкрутства фіз осіб.

Що чекає позичальника після визнання його банкрутом

Розібратися в цьому питанні допоможе практика інших європейських країн, де процес банкрутства застосовується вже досить тривалий час. Багатьох цікавить питання про те, чи вигідно отримувати статус неплатоспроможного громадянина, або існують які-небудь інші заходи зі зміни фінансової ситуації на краще. Тут можна відповісти точно – тільки банкрутство стає ефективним і законним інструментом для позбавлення позичальника від боргів.

Після закінчення судового процесу, боржник більше не зобов’язаний виконувати свої кредитні зобов’язання, договір між банком і позичальником анулюється і з’являється шанс почати життя з чистого аркуша. Банкрутство фіз осіб, сайт який буде містити всю актуальну інформацію та оновлюватися державними органами. Для уточнення даних потрібно буде ввести прізвище, ім’я, по батькові, регіон проживання і т.д. Результат запиту відіб’ється на сторінці і буде доступний для перегляду.