fbpx

У зв’язку з великою кредитної завантаженістю населення, у багатьох людей виникають труднощі з оплатою щомісячних платежів. В першу чергу, сума обов’язкових виплат може з часом стати непідйомною, особливо якщо позичальник втратив роботу, або скористався продуктом, узятим в іпотеку. Тому одним з найактуальніших питань сьогодні стає рефінансування кредиту.

Існує два види рефінансування – для об’єднання боргів в один договір і виплати за більш вигідними відсотковими ставками і реструктуризація, яка допомагає виконувати свої кредитні зобов’язання в разі погіршення фінансових можливостей. Рефінансування здатне принести реальну користь, заощадити на виплатах в банки, поліпшити умови, прописані в кредитному договорі.

Рефинансирование кредитов

Як рефінансувати кредит

Якщо у Вас є діючий кредитний договір і його відсоткова ставка, або щомісячні платежі не влаштовують, можна звернутися в інший банк, який може здійснити перекредитування. У більшості випадків кредитні організації пропонують більш низькі процентні ставки при рефінансуванні, гнучкі умови для щомісячних платежів і в деяких випадках це може стати для багатьох порятунком.

Для того щоб скористатися даною послугою важливо мати хорошу кредитну історію і вчасно здійснювати щомісячні платежі, тоді будь-який банк піде на зустріч і з високою часткою ймовірності рефінансує кредит. Ще одна причина популярності перекредитування – це відразу кілька кредитних договорів, відповідно різні дати платежів і додаткові незручності, які можна вирішити за допомогою рефінансування і об’єднання всіх боргів в один.

Тому, відповідаючи на питання про те, чи можна рефінансувати кредит, відповідь буде ствердною. Головне, це дотримуватися умов, за якими банк визначає надійність майбутнього позичальника і вчасно виконувати свої кредитні зобов’язання. Втім, рефінансування можливо і при інших випадках, коли позичальник перестає справлятися з виплатами, про це буде розказано далі.

Які труднощі можуть бути при рефінансуванні кредиту?

Після успішного оформлення нового загального кредиту, фінансове навантаження знижується, але що робити в разі, якщо платити стає складно навіть при перекредитування? Після втрати роботи, у разі зниження зарплати і при інших ситуаціях, у багатьох людей виникають проблеми з виконанням обов’язків перед фінансовими організаціями, що може призвести до таких наслідків:

  1. При відсутності або недостатньому обсязі щомісячних виплат, банк може чинити тиск на позичальника, здійснювати велику кількість дзвінків.
  2. Нарахування штрафів і неустойок, може значно збільшити початкову суму кредиту, погіршивши і без того складне становище позичальника.
  3. Утворилися боргові зобов’язання самі собою не списуються, тому кращим рішенням стає аналіз свого фінансового становища і вжиття заходів.

Після вступу нового кодексу про банкрутство, який підписав президент України в 2019 році, для багатьох людей настав момент істини. Здавалося при безвихідній ситуації, коли немає чим платити за кредитом, з’явилося раціональне і компромісне рішення. Завдяки цьому багато позичальників змогли успішно вирішити питання про те, як позбутися від боргів по кредитах рефінансування.

Процедура банкрутства, яку може ініціювати сам позичальник, передбачає пошук оптимальних рішень за кредитними зобов’язаннями, між кредитною організацією та боржником. В результаті банки, як правило, погоджуються на вигідні для позичальників умови. В цьому випадку борг може бути списаний частково, або реструктуризовано з виплатами, які може дозволити собі боржник.

Тому, не має значення, як саме називається кредит, чи є він рефінансуванням, або звичайним споживчим продуктом, сучасні українські закони дозволяють позичальникові отримати зручні умови для виплат, якщо в житті громадянина присутні фінансові труднощі. Для аналізу можливих рішень і проблем з кредитами, рекомендується звертатися до досвідчених юристів.