fbpx

Складне фінансове становище багатьох громадян нашої країни і неможливість виконання своїх кредитних зобов’язань змушує шукати нові рішення для вирішення спірних ситуацій з банками. В кінці 2019 року набрав чинності кодекс про банкрутство, який здатний допомогти багатьом позичальникам вирішити труднощі при виплаті кредитів в правовому полі і за законом.

У даній статті буде розглянута покрокова інструкція і вся процедура банкрутства фізичної особи. Новий кодекс покликаний спростити для різних категорій громадян врегулювання фінансових питань з банками, а також знайти оптимальні рішення при неможливості оплати за чинним кредитним договором. Ініціатором процедури банкрутства при цьому стає сам позичальник, а не фінансова установа.

Банкрутство фізичних осіб інструкція 2020 містить основні положення і етапи, які необхідно пройти позичальнику. Банкрутом може стати тільки фізична особа, яка надасть заяву в банк, підготує необхідні документи, а також буде відповідати необхідним критеріям. Неплатоспроможного позичальника спишуть борги повністю, або запропонують вигідні умови по реструктуризації, якщо:

  1. Розмір по одному або по декількох позиками в цілому повинен бути не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати (від 142000 гривень).
  2. Протягом двох останніх місяців від позичальника не надходило платежів за поточним кредитним договором, або їх розмір менше 50% необхідного.
  3. Ухвалою суду визначено, що позичальник не має майном, яке підлягає стягненню.
  4. Наявність додаткових причин, які мають безпосередній вплив на платоспроможність позичальника, в тому числі, хвороба, втрата роботи і т.д.

Банкрутство фізичних осіб інструкція

Після подачі заяви про банкрутство в правовий орган, фізична особа повинна буде зробити виплати судового збору та арбітражному керуючому. У цьому випадку буде відкрито нову справу і позичальнику запропонують можливі шляхи виходу з ситуації, що фінансової ситуації. Існує кілька рішень, що становлять покрокову інструкцію банкрутства фізичних осіб, основні з яких:

  • Повний списання боргів боржника. Це відбувається в разі неможливості продажу майна, і якщо у позичальника знаходиться в власності єдине житло.
  • Реструктуризація кредиту. У разі, коли фізична особа здатна виробляти якісь виплати, банк запропонує нові умови щомісячних платежів.
  • Мирова угода. Часто ситуація складається згідно з якою між позичальником і кредитором може статися згоду за поточним договором.

 У яких випадках суд може надати у відкритті провадження

З покрокової інструкції з питань банкрутства фізичних осіб можна зробити висновок, що розгляд справи можливий у разі відповідності прописаних в новому кодексі пунктів, а також подачі необхідних документів та заяви до суду. Якщо у Вас немає достатніх навичок і правових знань, рекомендується отримати консультацію досвідченого юриста. Під час розгляду заяви, також можуть виникнути проблеми, в разі якщо:

  1. У декларації було вказано завідомо неточні дані щодо фінансового стану позичальника, а також неповна інформація про майно.
  2. Було проведено фіктивна покупка нерухомості або предметів розкоші на іншого члена сім’ї з метою ухилення від виконання кредитних зобов’язань.
  3. Позичальник не виплачує борг за іпотечним продукту в іноземній валюті, при цьому в заставі прописана квартира, яка є єдиним місцем проживання.

Які ще моменти важливо врахувати при банкрутстві

Інструкція по процедурі банкрутства осіб фізичних може містити індивідуальні рекомендації в залежності від кожної конкретної ситуації. Проте, загальні моменти і послідовність дію однакова для всіх фізичних осіб. Під час подачі документів, позичальник повинен надати план, згідно з яким буде відбуватися реструктуризація боргу, що згодом буде розглянуто кредитором.

Максимальний термін реструктуризації сьогодні становить 60 місяців і може бути одним з оптимальних способів вирішити фінансові труднощі. В інших ситуаціях, коли позичальник не може здійснювати виплати в силу об’єктивних причин, йому можуть повністю списати борг. Таке рішення за заявою національного банку здатне підтримати економіку України і піти на користь багатьом громадянам.

Банкрутство фізичних осіб 2020 року покрокова інструкція, основа на новому кодексі, який покликаний допомогти позичальникам в непростий для них момент. Тому важливо пам’ятати про головне правило – якщо позичальник протягом трьох місяців не дійшов згоди з кредиторами про реструктуризацію боргу, то судовий орган його офіційно оголошує банкрутом.