fbpx

Поговоримо про те, чому банківські працівники не говорять позичальникам про можливе банкрутство у випадку форс-мажору та неможливості сплачувати проценти або тіло кредиту. Унаслідок банкрутства відповідальність позичальника визначається тільки тими вимогами, які зазначені в Законі про банкрутство фізичних осіб, інших наслідків немає. Єдине, що повинен знати позичальник, – це те, що:

•       протягом 5 років він зобов’язаний повідомляти банк про факт свого банкрутства;

•       протягом 3 років він не зможе зареєструвати ТОВ, а також керувати організаціями;

•       протягом 5 років не можна повторно подати позов до суду на банкрутство.

Це вичерпні наслідки, які мають місце при банкрутстві фізичних осіб, з їхньою допомогою можна повністю або частково списати борги.

Звільнимо - позбавимо фізичних осіб від боргу
Робочі моменти компанії – відправляємо документи клієнтам!

Які ж іще чутки літають в Інтернеті? Спробуємо у всьому розібратися.

Чи зможете ви взяти кредит після банкрутства? Так, зможете. Закон цього не забороняє. Єдине, що ви зобов’язані будете зробити, – це повідомити банк про факт свого банкрутства. Якщо ви цього не зробите, то банк усе одно дізнається про те, що було списання боргів, оскільки в кредитній історії є спеціальний рядок, у якому вказується, чи проходив громадянин процедуру банкрутства.

Що це означає?

Часто після процедури банкрутства борги анулюються. Це означає, що кредитна історія повністю чиста, ви нікому нічого не винні, і тому колишнім банкрутам із задоволенням дають кредити. 

У нашій компанії були клієнти, які, пройшовши процедуру банкрутства, повного списання боргів, через декілька місяців знову брали кредити, і їх величина починалася від 100 і вище тисяч гривень. Тобто це були не якісь дрібні суми, а досить значні.

У який же момент колектори, а також інші кредитори, наприклад службовці банку або мікрофінансової організації перестають нагадувати позичальникові, телефонувати позичальникові, у якого є борг? Як тільки ви повністю списали борг, тобто вас офіційно визнали банкрутом, винесено постанову або ухвалу судом. У цей момент усі кредитори зобов’язані повністю припинити всі дії, спрямовані на повернення простроченої заборгованості. Це встановлене пунктом Кодексу, який стосується забезпечення прав громадян при провадженні діяльності з повернення простроченої заборгованості. Виходить, що списати борг – це начебто почати жити заново.

Що буде після того, як списано борги?

Процедури, спрямовані на списання боргів у 2019 році, спрощено. При винесенні рішення про банкрутство перестають працювати пристави, тобто вони припиняють усі виконавчі провадження, а також усі заходи виконавчого впливу, спрямовані на стягнення простроченої заборгованості. Вони не матимуть права пред’явити до банкрута будь-які вимоги. Після винесення рішення про банкрутство всі турботи бере на себе арбітражний керуючий. Це особа, яка вповноважена законом вести процедуру банкрутства, списання боргів. У 2019 році арбітражні керуючі отримали більше інструментів, що впливають на швидке вирішення проблем боржника. У нього є ліцензія, він вхожий до арбітражного суду й має повне право проводити такого роду процедури.

Звертаємо увагу, що ніхто – ні адвокати, ні прості юристи – не може проводити процедуру банкрутства, списання заборгованості.

Чому вам вигідно звернутися до компанії «Звільнимо», щоб списати борги?

Переваги нашої компанії в тому, що в штаті компанії є арбітражні керуючі, фінансові юристи, адвокати. Крім цього, ми самі працюємо над списанням боргів наших клієнтів. Списати борги – значить, повністю їх позбутися.

Ми знаємо, як зберегти майно при банкрутстві. При банкрутстві громадянина є види майна, які підлягають продажу. Але є винятки, наприклад майно, яке є єдиним житлом, заробіток у розмірі середнього прожиткового мінімуму по регіону. Житлова нерухомість, у якій ви проживаєте, не підлягає реалізації, вона не йде кредиторам. Тому якщо у вас є запитання щодо збереження майна, яке підлягає реалізації при проведенні процедури банкрутства, ставте, з радістю відповімо. Списати борги – це як закреслити найгірше у вашому житті. Звертайтеся, ми вам допоможемо.