fbpx

У новому кодексі, який набув чинності 21 жовтня 2019 року, з’явилися нові правила і положення. Тепер оголошувати себе банкрутами можуть не тільки підприємства, а й фізичні особи. У пересічних громадян тепер з’явився шанс законно позбутися від боргів, тому важливо розібратися, наскільки вигідна дана процедура і хто може нею скористатися.

Кодекс розшифровує поняття банкрутства, як нездатність боржника погасити свої фінансові зобов’язання перед кредитором. Після визнання фізичної особи банкрутом, борги списуються на законній підставі, але чи всім доступна дана послуга? У даній статті, ми поговоримо про плюси і особливості банкрутства, хто зможе ініціювати цю процедуру і що для цього потрібно.

Як можна стати банкрутом

Якщо розглядати питання банкрутства фізичних осіб, плюси і мінуси процедури, то важливо відзначити, що отримання статусу неплатоспроможності можна з ініціативи самого боржника. Відповідно кредитори і треті особи не можуть звернутися з подібною заявою в судові органи. Це дозволяє громадянину самостійно визначити, чи може він виконувати свої обов’язки перед банком чи ні.

При подачі заяви про банкрутство, позичальник повинен направити заяву в арбітражний суд за місцем проживання, а також надіслати додаткові документи. При відкритті діловодства, призначається арбітражний керуючий, який буде шукати компроміси між боржником і банком. У свою чергу позичальник буде зобов’язаний оплатити судові витрати і роботу керуючого.

Процедура банкрутства фізичної особи, плюсом якої є можливість законно позбутися від боргів, спочатку буде розглянута судом в якості реструктуризації позики. Позичальник і банк зможуть домовитися про зміну термінів і обсягів виплат, в деяких випадках кредитор запропонує більш вигідні умови, також відомі разі мирової угоди.

При реструктуризації боргу, термін його виплат може досягати до 10 років, що дозволить знизити фінансове навантаження позичальника. Якщо ж фізична особа в силу певних причин не зможе виконувати зобов’язання перед банком і в разі реструктуризації, то арбітражний суд визнає його банкрутом. В цьому випадку борги списуються повністю, а кредитний договір анулюється.

Закон про банкрутство фізичних осіб плюси

Якщо звертатися до досвіду інших європейських країн і прислухатися до думки експертів, то процедура банкрутства стане найбільш необхідної для громадян, які опинилися в складній фінансовій ситуації. Боржники, які не мають достатніх доходів, майна і можливостей для погашення кредитних зобов’язань, отримають можливість списати позики за рішенням суду.

Також можна відзначити позитивні моменти для громадян, які бажають оплачувати кредит, але не можуть домовитися з банком про реструктуризацію. В цьому випадку при ініціації процедури банкрутства, арбітражним керуючим будуть застосовуватися схеми для компромісу між банком і позичальником. Ще один важливий момент – судом не визнаватимуть пені і штрафи, що допоможе тим громадянам, які допустили прострочення, і тривалий час не платили кредити.

Плюси банкрутства фіз особи очевидні і нададуть можливість боржникові отримати перепочинок, завдяки мораторію на дії і вимоги кредиторів, який вводиться на 4 місяці після відкриття справи. При цьому вся сума заборгованості заморожується і це надає час боржнику знайти роботу, або підписати мирову угоду з кредитором, щоб, нарешті, вирішити проблему. Далі розглянемо основні плюси банкрутства фізичних осіб, які покликані допомогти звичайним громадянам.

Список плюсів при банкрутстві

  1. Як тільки громадянина-підприємця банкрутом, його кредитна історія обнуляється, а він в свою чергу, отримує можливість відновити свою платоспроможність.
  2. При відкритому діловодстві, банки і треті особи перестають взаємодія з позичальником, в тому числі припиняються настирливі дзвінки і вимоги заплатити.
  3. Нарахування штрафів і відсотків по кредиту припиняється на 4 місяці, що є для позичальника за необхідне часом для пошуку рішень щодо закриття боргів.
  4. Боржника буде запропонована зручна схема для реструктуризації, чого набагато складніше домогтися в звичайній ситуації при взаємодії з банком.
  5. У разі відсутності підлягає для реалізації майна і фінансових можливостей з боку громадянина, суд приймає рішення про його банкрутство з повним списанням боргів.

Таким чином, можна зробити висновок, що для громадян України буде корисний досвід банкрутства, в тому випадку якщо вони дійсно не можуть виконувати свої фінансові зобов’язання перед кредитором. Статус банкрута буде діяти протягом 5 років, після оголошення судовим органом.