fbpx

При необхідності скорочення щомісячних платежів по кредиту, в разі бажання зниження процентної ставки, або при консолідації кількох позик, деякі українські банки пропонують скористатися послугою перекредитування. Головна перевага для позичальника – це зменшення обсягів виплат по заборгованостях, що може стати необхідним заходом в разі великої фінансової завантаженості.

Перекредитування стає ефективним інструментом у багатьох випадках, наприклад, якщо позичальник втратив джерело доходу, або розмір заробітної плати скоротився. Ці моменти не мають вплив на щомісячні внески, які як і раніше необхідно виконувати перед банком в повному обсязі. Прострочення чи неповні виплати призводять до нарахування неустойок і штрафів.

В результаті перекредитування фізичних осіб робить щомісячні внески більш доступними, оскільки їх сума змінюється в меншу сторону. У цьому питанні є і негативні сторони, наприклад при реструктуризації боргу загальний термін виплат за кредитним договором стає більше, тому отримуючи вигідні умови по звітним платежах, позичальник збільшує підсумкову дату закінчення виплат.

Перекредитування в своєму й іншому банку

Як було розглянуто вище, процес перекредитування на увазі зміну умов кредитного договору, з урахуванням наступних параметрів: термін і обсяг виплат. У разі перекредитування, позичальник може перенести всі позики в один банк, якщо у нього їх кілька. Також існує послуга реструктуризації, коли кредит залишається в одній фінансовій організації, але змінюються умови виплат.

Зміна договору можливе тільки за бажанням клієнта банку, який повинен звернутися з відповідною заявою. Воно розглядається в головному офісі установи і після чого протягом декількох днів, позичальника сповіщають про прийняте рішення. При підготовці документа важливо уточнити причини, які необхідно враховувати при перекредитування громадянина.

Відповісти на питання про те, як перевести кредит в банку, допоможе інформація, розміщена на офіційних сайтах фінансових організацій. Сьогодні в Україні діє понад 10 великих банків, які можуть надати дану послугу. Більшість з них бажають отримати гарантії про надійність позичальника, тому в умовах договору можуть прописувати необхідність застави майна.

Як відбувається перекредитування

Фінансові установи, які надають послугу перекредитування, як правило, надають більш вигідні умови в порівнянні з чинним кредитом. Тому якщо Ви шукайте відповідь на питання про те, чи можна перевести кредит з метою зниження процентної ставки, то можна відповісти ствердно. Також існує можливість об’єднання кількох позик, а сама процедура складається з наступних пунктів:
1. Для розгляду можливості перекредитування, необхідно скласти відповідну заяву і надати його в банк.
2. Після отримання позитивного рішення, позичальник повинен відвідати офіс, при необхідності пред’явити запитувані документи і підписати договір.
3. Далі відбувається перерахування необхідної суми банком кредитодателю для погашення поточного боргу.
4. При успішному закриття кредитів першої організації, позичальник тепер платить згідно з новим договором, який містить нову суму і дату виплат.

Зрозуміти, що таке перекредитування нескладно для будь-якого громадянина, але важливо пам’ятати про важливість своєчасних виплат по кредиту. Рефінансування за чинним банківським продуктом може виконувати лише один раз. Тому відсутність прострочень по платежах здатне зберегти для позичальника хорошу кредитну історію, а також уникнути пені та штрафів.

При виникненні складної фінансової ситуації, рекомендується отримувати своєчасну юридичну допомогу. Тільки компетентний фахівець, який має великий досвід, може професійно оцінити поточні можливості позичальника, а також допомогти оперативно прийняти вірне рішення. Не варто забувати, що будь-яка проблема вирішувана, головне шукати шляхи своєчасно і діяти, виходячи з необхідності.