fbpx

Для більшості українців опинилися в складній фінансовій ситуації, уряд підготував новий звід правил і положень, які відбилися в новому кодексі. Таке рішення покликане допомогти простим громадянам заявити про свою неплатоспроможність на законодавчому рівні і згодом оголосити себе банкрутом. У даній статті ми розглянемо актуальні питання по новому кодексу, як він буде працювати на практиці і хто зможе скористатися його положеннями.

Важливо відзначити, що офіційне банкрутство фізичних осіб для нашої країни в новинку і не всі позичальники знають, як вчинити, якщо платити по боргах стає неможливо. У зв’язку з цим буде корисно звернутися до досвіду інших європейських країн, де ця процедура вже успішно використовується протягом довгих років і є затребуваною серед населення. Тому прийняття нового кодексу – це необхідний захід, яка покликана допомогти населенню.

Позитивно відгукнулися про нову процедуру банкрутства і системоутворюючі фінансові установи, в тому числі Національний банк України. Відповідно до заяв якого, визнання громадян, які не мають можливість платити кредити неплатоспроможними, матиме позитивний вплив на економіку країни. В результаті знизиться неофіційна зайнятість населення, держава почне отримувати в скарбницю податки, а самі громадяни – можливість не приховувати свої доходи.

Офіційне банкрутство фізичних осіб процедура

При бажанні пройти процедуру банкрутства, фізичній особі потрібно відповідати положенням, прописаним в новому кодексі, підготувати всі необхідні документи і подати заяву до арбітражного суду. Після визнання громадянина-підприємця банкрутом, всі борги і кредитні зобов’язання списуються, а договори з банком анулюються. Оголосити про свою неплатоспроможність і знайти відповідь на питання про те, як офіційно списати борги по кредитах, можна при дотриманні наступних пунктів:

  1. Загальний розмір по одному або декільком позиками повинен становити не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати (від 142000 гривень).
  2. Протягом останніх 60 календарних днів від позичальника не надходило платежів за поточним кредитним договором, або їх розмір менше 50% від встановленого в договорі.
  3. У позичальника відсутнє майно, яке може бути вилучено для погашення боргу, що підтверджується відповідним судовим органом.
  4. Наявність об’єктивних причин, згідно з якими позичальник не може виконувати свої обов’язки перед кредитором, в тому числі хвороба, втрата роботи і т.д.

При ініціації процедури банкрутства, пошуками врегулювання фінансових відносин між фінансовою організацією і позичальником, займається арбітражний керуючий. За результатами роботи суду, може бути прийнято рішення про банкрутство громадянина з повним списання боргу, або його реструктуризації. Також банк може піти на мирову угоду, тому при неможливості оплачувати кредит, підготовка необхідних документів і подача заяви про неплатоспроможність – це найкраще рішення.

Як подати заяву про відкриття провадження про банкрутство

Визнання громадянина неплатоспроможним допомагає знайти відповідь на питання про те, як позбутися від боргів офіційно. У зв’язку з тим, що ще не всі громадяни розібралися в тонкощах нового кодексу, вірним рішенням стане звернення до юристів, які допоможуть визначитися з діями і рішеннями.

Важливо діяти своєчасно, оскільки після ініціації процедури банкрутства, нарахування відсотків по кредиту припиняються, а також припиняються дзвінки з банків. Офіційна процедура банкрутства фізичної особи покрокова інструкція містить всі необхідні дії, які повинен здійснити позичальник. При зверненні до арбітражного суду необхідно надати наступні дані:

  • Ім’я боржника, місце проживання, номер паспорта та реєстраційного номера платника податків, контактний номер і т.д .;
  • Виклад обставин є підставою для звернення до суду та відповідають положенням нового кодексу;
  • Перелік документів, які необхідні при подачі заяви, в тому числі список кредиторів, відомості про майно, підтвердження права на власність, виписки про фінансові операції за останні три роки, копія трудової книжки, дані про роботодавця, інші документи.

Якщо заява складена правильно, а список документів відповідає вимогам, суд оголошує про відкриття провадження про банкрутство протягом п’яти наступних днів. Важливо відзначити, що всі дані необхідно надавати достовірні, оскільки вони будуть ретельно перевірятися судовим органом. Після успішного визнання громадянина-підприємця банкрутом, його борги списуються в повному обсязі, а кредитний договір анулюється.