fbpx

Якщо звернутися до офіційної статистики, то кількість громадян, які не повною мірою виконують свої обов’язки перед банками за кредитними договорами досягла більш 54%. Це свідчить не тільки про складну економічну ситуацію взагалі, але і  про низьку платоспроможність кожного другого позичальника.

У зв’язку з цим, було розроблено новий кодекс, який дозволяє фізичним особам оголошувати себе банкрутами, якщо вони виявилися в борговій ямі.

В процесі судових процедур у кожного громадянина буде свій арбітражний керуючий, який визначатиме рентабельність повернення того чи іншого боргу, з урахуванням можливості реалізації майна, реструктуризації заборгованості, що утворилася, або часткового списання боргу. Про особливості процедури, і про те, наскільки вона буде затребувана в Україні, поговоримо в нашій статті.

Кого торкнеться банкрутство і які зміни чекають громадян

Багато хто задається питанням про те, навіщо в країні списувати борги і чи потрібно взагалі це робити. Якщо розглядати це положення, виходячи з юридичної точки зору, то, безумовно, процедура необхідна в сучасних реаліях.Непогашені фізичними особами борги, вводять обмежувальні заходи, в тому числі заборона на виїзд за кордон, передачу кредитних договорів колекторам і просто заважають звичайним людям знайти душевну рівновагу через зайві хвилювання.

Новий кодекс, прийнятий в жовтні 2019 року дозволять всім категоріям громадян, що зіткнулися з труднощами, на законних підставах відновити своє фінансове благополуччя. Тому, відповідаючи на питання про те, навіщо потрібно банкрутство фізичної особи, важливо розуміти суть і масштаб проблеми.

Тепер кожен громадянин може самостійно ініціювати процедуру банкрутства, що піде на користь всьому суспільству в цілому.

У яких випадках можна буде списати борги

Перш ніж подавати заяву про банкрутство, важливо розуміти механізм роботи нового кодексу, а також упевнитися у відповідності до вимог судових органів. Щоб зрозуміти, навіщо списувати борги і скористатися державною підтримкою, рекомендується отримати консультацію від досвідчених юристів, які допоможуть розібратися у всіх тонкощах процесу.

У разі дотримання нижчеперелічених правил і положень, борг може бути повністю списано або реструктуризовано, в залежності від особливостей кожної конкретної ситуації:

  1. Фізичні особи, які мають загальний борг, що перевищує 142000 гривень.
  2. Громадяни, які втратили єдине джерело постійного доходу.
  3. Велика сума боргу перед одним кредитором, що виключає можливість виконання зобов’язань перед іншими фінансовими установами.

Процедура банкрутства фізичної особи, навіщо потрібна і як діє, допоможуть розібратися юристи. Також кожна людина може самостійно зрозуміти, що зняття обмежувальних заходів стане першим кроком на шляху до фінансового благополуччя і зняття обмежень. В ході судової процедури по визнанню громадянина-підприємця банкрутом, важливо надавати точні дані, не мати великих покупок протягом останнього року і не здійснювати платежів перевищують 50% від необхідного місячного внеску.

Що буде, якщо суд задовольнить банкрутство боржника

Якщо нездатність фізичної особи виконувати свої кредитні обов’язки перед банком в повній мірі підтвердить суд, борг буде повністю списаний. Також можливо примирення між боржником і кредитором, або реструктуризація боргу, що залежить від кожної конкретної ситуації і фінансових можливостей громадянина.

Сьогодні в нашій країні ще далеко не всі розібралися з приводу банкрутства фізичних осіб, навіщо воно потрібно і які принесе результати. Проте, якщо звернутися до практики більшості східноєвропейських країн, можна з упевненістю сказати, що списання боргів – це необхідний захід, який допомагає вирішити фінансові проблеми цивілізованим шляхом.

Згідно з новим кодексом, фізична особа може самостійно ініціювати процедуру банкрутства, що передбачає повне припинення нарахування штрафів і пені під час судового розгляду. Також взаємодія між банком і позичальником припиняється, а всі питання у справі веде арбітражний керуючий.

Якщо розглянути, навіщо банкрутство фізичній особі на простому прикладі, то, перш за все, необхідно згадати про зняття будь-яких обмежень. Закон на боці пересічних громадян, які дійсно не можуть платити банкам, тому не варто забувати про свої права і своєчасно вирішувати фінансові труднощі, що виникли . Фахівці рекомендують не забувати про консультації з юристами перед подачею заяви в суд, що допоможе правильно підготувати документи і виграти справу з великою ймовірністю.