fbpx

Новий кодекс про банкрутство фізичних осіб, який був затверджений в жовтні 2019 року, покликаний усунути недоліки і доповнити чинний закон, з метою забезпечення розвитку економіки України та визнання неплатоспроможності громадян всіх категорій в правовому полі. Відповідно, процедура банкрутства містить основи цивілізованого вирішення фінансових проблем, які можуть виникнути між позичальником і кредитором. У даній статті ми розглянемо, що означає банкрутство фізичних осіб та наслідки, про які необхідно знати кожному боржнику.

Завдяки новому кодексу, буде розроблений спеціальний інститут, який регулює основні положення про платоспроможність громадян. Нові поправки і положення покликані допомогти позичальникам, які опинилися в складному фінансовому становищі. Тепер списання боргів і регулювання виплат контролюватимуть судові органи.

Основні положення нового кодексу

На відміну від чинного закону, згідно з новою процедурою, ініціювати банкрутство може безпосередньо сам позичальник. При цьому гарантувати позитивний результат і визнання фізичної особи неплатоспроможним стане можливим лише в разі надання повних і достовірних даних про його фінансове становище.

Списання боргу буде відбуватися з урахуванням вилучення майна у громадянина, яке буде розцінено як додаткова нерухомість. При цьому наслідки банкрутства фізичних осіб виключають продаж або передачу у власність банку єдиного житла позичальника – квартири до 60 квадратних метрів і приватного будинку до 120 квадратних метрів.

 

Шанси на визнання банкрутом фізичної особи

Після надання в судові органи повного переліку документів по майну і фінансових операціях в рамках чинного кредиту, буде прийнято подальше рішення про скасування боргу. Новий кодекс покликаний допомогти не тільки рядовим позичальникам, але і в разі придбання іпотечного житла в іноземній валюті. Після закінчення процесу суд може встановити наступне рішення:

  1. Відмова визнання громадянина-підприємця банкрутом. Це може статися в разі надання невірних даних, наявності великих фінансових операцій за звітний період та інших порушеннях.
  2. Визнання фізичної особи банкрутом. Якщо фінансові труднощі позичальника підтверджені судовим органом, борг списується повністю, а нові кредити стають доступні тільки у разі надання інформації в банк про банкрутство.
  3. Реструктуризація боргу. Даний пункт є компромісним між боржником і банком. В результаті перевірки, судом визначається сума, яку здатна виплачувати фізична особа щомісяця. Далі кредитний договір переглядається і реструктуризується.

Наслідки банкрутства фізичних осіб плюси і мінуси

Визнання боржника неплатоспроможним, згідно з кодексом, прийнятим в жовтні 2019 року, містить як переваги, так і недоліки. Але перш за все не слід забувати, що нові положення покликані спростити для громадян отримання статусу банкрута в правовому полі, що буде сприяти поліпшенню їх фінансового становища. Це виключить тиск з боку банків і колекторів, а також допоможе офіційно списати діючі борги.

Згідно з новими поправками, банкрутство фізичних осіб умови і наслідки, містять наступні пункти:

  1. Після успішної процедури в судовому органі, громадянин визнається банкрутом протягом п’яти наступних років.
  2. При бажанні отримати новий кредит, фізична особа буде зобов’язана письмово повідомляти банки про пройдену процедурі банкрутства.
  3. Протягом трьох наступних років, фінансова репутація громадянина не може бути визнана бездоганною.

Також обмеження торкнутися деяких фінансових угод, дій з нерухомістю та цінними паперами. Питання про виїзд за кордон буде вирішуватися індивідуально, тому в разі прийняття рішення про початок процедури банкрутства, важливо проконсультуватися з досвідченими юристами, які допоможуть розібратися у всіх тонкощах питання.

Новий кодекс – відновлення фінансової незалежності

Слід зазначити, що процедура банкрутства фізичної особи наслідки для родичів не передбачає. Якщо ж борг утворився через валютну позику, найкращим рішенням стане реструктуризація боргу, яку можна буде обговорити з банками, що надали кредит.

Наслідки банкрутства фізичних осіб, таким чином, мінімізуються і не містять непереборних обмежувальних заходів, з урахуванням неплатоспроможності позичальника. Тому якщо виникла необхідність списання боргу, необхідно діяти своєчасно, а також не забувати про юридичні нюанси, щоб забезпечити максимальну вигоду від вжитих заходів на законодавчому рівні.