fbpx

Розвиток економіки країни і вдосконалення законів, спрямованих на фінансове благополуччя громадян тісно взаємопов’язані в будь-якому суспільстві, що розвивається. Тому новий кодекс, прийнятий в жовтні 2019 року, покликаний спростити проходження процедури банкрутства для фізичних осіб. У даній статті ми розглянемо основні положення закону і категорії громадян, які потрапляють під його вплив.

Перш за все, потрібно зрозуміти, для чого потрібна процедура банкрутства фізичних осіб 2019 і як вона діє. Головна мета – це законне списання боргів громадян, які потрапили в складну фінансову ситуацію і не можуть повноцінно виконувати свої кредитні обов’язки. Проходження процедури банкрутства знімає з позичальника фінансове навантаження, припиняється взаємодія з будь-якими іншими структурами, крім судових органів.

Чим може допомогти новий кодекс фізичним особам

На відміну від чинного закону, затверджений на урядовому рівні новий кодекс, включає в себе не тільки юридичні, а й фізичні особи. Для ініціалізації і підтримки боржника, буде попередньо перевірена його неплатоспроможність, що має бути підтверджено офіційними документами про заробіток та майно, яке є в його володінні.

Юридична процедура банкрутства фізичних осіб, також передбачає виплати судовим виконавчим органам, але в значно менших розмірах, ніж це було раніше. Простими словами – процедура банкрутства є ефективною програмою, яка являє собою реструктуризацію боргу позичальника з повним або частковим списанням коштів з метою погашення кредиту.

Також можливе підписання мирової угоди між банком і фізичною особою, якщо кількість виплат і майна, що підлягає списанню, недостатньо для повного закриття договору. Оголосити себе банкрутом може тепер будь-який громадянин України, який зіткнувся з фінансовими труднощами і не може в повній мірі виконувати свої кредитні зобов’язання.

Хто має право оголосити себе банкрутом

Спрощена процедура банкрутства фізичних осіб 2019 містить положення і правила, яких необхідно дотримуватися позичальнику, для успішного проходження процедури банкрутства. При подачі заяви в суд, нарахування відсотків і пені за кредитом припиняється, також припиняється взаємодія між банком і боржником. Згідно зі статтею 127 нового кодексу, неплатоспроможні особа повинна підходити під наступні вимоги:

  1. Загальний борг фізичної особи перед банком становить не менше 142000 гривень.
  2. Останній платіж по кредиту здійснювався не менше ніж 2 місяці тому.
  3. Відсутність майна у фізичної особи, яка може бути вилучено з метою покриття боргових зобов’язань.
  4. У разі додаткових факторів, які можуть бути встановлені судовим органом.

Процедура банкрутства фізичних осіб, реструктуризація боргу, або укладення мирової угоди між кредитором і позичальником, повинні повністю відповідати перерахованим вище положенням і вимогам. Це дозволить списати борги, зняти обмеження для громадян і почати нове фінансове життя в рамках цивілізованого сучасного рішення.

Як оголосити себе банкрутом

Найбільш актуальне питання для більшості позичальників, що означає, процедура банкрутства фізичних осіб і які наслідки можуть статися, пояснюється в 127 статті нового кодексу. Громадянин, який отримав кредитні кошти і перестав виконувати свої обов’язки відповідно до договору, має право ініціювати процедуру банкрутства без попереднього повідомлення банку, звернувшись до суду.

При цьому зрозуміти, як виглядає процедура банкрутства фізичних осіб в повній мірі, допоможе тільки досвідчений юрист. Відкриття виробничого справи можливе лише в разі надання точних даних про фінансовий стан позичальника, також вимагається надання досить великого переліку документів, які необхідно надати разом із заявою про банкрутство.

Процедура банкрутства фізичних осіб, наслідки для боржника має найпозитивніші. Якщо справами позичальника буде завідувати компетентний фахівець, що розбирається в тонкощах законодавчого процесу, з нього можуть бути зняті всі обмеження, в тому числі виїзд за кордон.

Як показує практика інших східноєвропейських країн, саме правильна юридична позиція і відповідність нормам кодексу, дозволяє успішно списати борги і позбутися від головного болю від кредитного навантаження. Розпочати нове життя можна вже сьогодні, тому найближчим часом очікується, що новим положенням кодексу зможуть скористатися більшість громадян, які потрапили в складне фінансове становище.