fbpx

У квітні 2019 року президентом країни був підписаний новий кодекс про процедуру банкрутства, який містить важливі доповнення і поправки для фізичних осіб. Така ситуація стала можливою завдяки відразу декільком причинам і факторинговим компаніям, що відбувалися протягом кількох останніх років і які надали прямий вплив на фінансове благополуччя деякої частини населення.

До групи громадян, які особливо постраждали в силу певних обставин, можна віднести людей з великими кредитами, іпотеками, що змінилися в гіршу сторону доходами. Багато в чому розвитку даної ситуації посприяло час, коли долар отримав зростання щодо національної валюти, що призвело до ослаблення економіки в цілому.

В результаті у багатьох громадян не стало вистачати коштів на виплату валютних кредитів, стали виникати труднощі з банками, останніми часто ініціювалися судові розгляди, які тривали досить довго і т.д. Сьогодні для неспроможних в фінансовому плані позичальників існують більш зрозумілі і прийнятні законодавчі заходи. Вони покликані допомогти з вирішенням поточних проблем з боргами.

Кодекс о банкротстве в Украине

Які зміни відбулися на законодавчому рівні

Цивільний кодекс про банкрутство фізичних осіб дозволяє боржникові самостійно ініціювати свою банкрутство. При цьому важливо мати вагомі підстави, які дозволять в суді довести незаперечні факти скрутне фінансове становище фізичної особи. У новому кодексі дані положення можна вивчити в статті 115, яка містить інформацію про основні аспекти даного питання:

  • Розмір загальної заборгованості перед банком або банками повинен становити не менше 30 мінімальних оплат праці (сьогодні це 142000 гривень).
  • Останні надходження в кредитну організацію від боржника в розмірі понад 50% від суми згідно з договором, не надходили більше двох останніх місяців.
  • У фізичної особи відсутнє майно, яке може підлягати стягненню, і це підтверджено відповідною постановою про виконавче провадження.
  • Інші обставини, які підтверджують відсутність фінансових можливостей у позичальника, повністю виконувати свої зобов’язання перед кредитором.

Чому кодекс про банкрутство в Україні – це порятунок для багатьох

З інформації представленої раніше, стає зрозуміло, що оголосити себе банкрутом прі не виплаті за умовну пральну машину або мікрохвильову піч не вийде. Проте, кодекс дозволяє вирішувати більш глобальні проблеми, коли фізична особа дійсно стикається зі складним фінансовим становищем. Тепер звернемося до практичної інформації про те, як буде проходити процедура банкрутства.

Важливим моментом є той факт, що справи позичальника буде вести арбітражний керуючий, який буде аналізувати і оцінювати надані дані. Основне його завдання – це пошук можливих рішень для реструктуризації боргу, або знаходження влаштовує боржника і кредиторів компромісне рішення. Якщо домовленість не була досягнута, реалізується майно позичальника.

Цивільний кодекс про банкрутство фізичних осіб містить окремий пункт щодо реструктуризації. У разі валютного кредиту, конвертація коштів у гривню буде здійснюватися за курсом НБУ згідно з датою відкриття процедури банкрутства. При реалізації майна, на продаж не можуть бути виставлені речі першої необхідності, а також єдине житло позичальника.

Обмеження кодексу України за процедурами банкрутства

Серед заходів, які можуть привести до деяких обмежень в разі визнання фізичної особи банкрутом, додані декілька пунктів. Серед них можна виділити заборону на повторне банкрутство протягом 5 найближчих років, після закінчення останньої процедури. Також, при бажанні отримати новий кредит, позичальник повинен буде повідомити фінансову організацію, що в його відношенні велося справу про банкрутство.

Повне відновлення бездоганної ділової репутації, може відбутися не раніше, ніж через три роки після процесу. Зіставивши факти, можна зробити висновок про те, що банкрутство фізичних осіб і новий кодекс, встають на захист громадян і дозволяють їм за допомогою законних інструментів списати, або реструктуризувати борги. Така новина викликала позитивну реакцію у фінансових експертів і фахівців.

Осторонь не залишився і національний банк, який заявив про користь банкрутства для економіки всієї країни, що стало можливим після вступу нового кодексу. Це пояснюється тим, що тепер громадяни будуть повертатися до легального праці, що вплине на надходження податкових відрахувань до державної скарбниці. Варто зазначити, що вже в цьому році, очікується великий інтерес українців до процедури банкрутства.