fbpx

Якщо ви коли-небудь брали кредит у банку, то знаєте, що тільки перший місяць усе здається просто, доводиться платити проценти за кредитом і тіло. Коли знімаєте рожеві окуляри, то починаєте розуміти, що МФО або банк вас просто використав. Тільки потім виявиться, що є незаконні комісії за кредит, які можна було не платити. Сьогодні ми поговоримо про те, як повернути або не платити незаконні комісії за кредит банку та як повністю позбутися боргів.

Які незаконні комісії банків порушують права громадян?

Допоможе у всьому Закон про банкрутство – 2019, у якому зазначено основні положення. Вона регламентує дії позичальника, який хоче позбутися повністю боргів.

Перше, що говорять клієнти, коли співробітники компанії «Звільнимо» починають їм розповідати про їхні права та обов’язки: «Хіба так можна було?». Отже, які ж комісії за кредит є незаконними?

закон про банкрутство фізичних осіб
Судові заяви

1.       Незаконною вважається комісія за відкриття або ведення позичкового рахунка.

Позичковим називається такий рахунок, який кредитні установи відкривають на ім’я клієнта для повернення кредиту. Виходить, що ви берете кредит, оплатний вид боргу, і сплачуєте проценти. А от платити за те, що банк відкрив вам позичку, ви не зобов’язані. Запам’ятайте фразу «позичковий рахунок» і перечитайте кредитний договір із фінансовою установою.

Ви не зобов’язані його оплачувати. Такий рахунок допомагає вести бухгалтерський облік матеріальних цінностей і грошей самому банку та МФО. Але причому тут ви? За законом, перед тим як видати вам кредит, банк повинен відкрити цей позичковий рахунок. Але це проблема банку або МФО, а не ваша як позичальника.

Ви не повинні придбавати додаткову послугу. Якщо вас не проінформували, то це теж проблема банку, тому що згідно з чинним законодавством, на вимогу Центрального банку, усі фінансові установи України повинні доводити до позичальників інформацію про повну вартість кредиту. Банк не повинен справляти разовий платіж за відкриття позичкового рахунка. По суті, це порушення прав споживача.

2.       Також незаконною є й комісія за порушення кредитної заявки.

Якщо це знати, то теж можна позбутися боргів.

3.       Ви подали до банку кредитну заявку на розгляд.

Сюди входить оцінка предмета застави, перевірка документів, запит до бюро кредитних історій із метою оцінки платоспроможності позичальника та його поручителів. Зазвичай це разова комісія, яка справляється на покриття передбачуваних витрат. Але хіба ви вже отримали якісь послуги? Ви самі оформили документи, узгодили деталі з поручителями, упевнилися в їхній платоспроможності. Тобто банк не має право справляти таку комісію.

Уявіть, що під час оплати касового чека в супермаркеті вам додається оплата послуг за ввічливе ставлення до вас продавців, касирів, справність магнітної стрічки, по якій продукти рухаються до прилавка, за фреон, який заправлений у морозильну установку й підтримує потрібну температуру для заморожених овочів, риби тощо.

4.       Ще одна незаконна комісія – на видачу кредиту.

Іноді справа доходить до абсурду. Кредит – це продукт банку, фінансова послуга, порівняти яку можна з миттям автомобіля або послугами перукаря. Як ми купуємо продукти або користуємося послугами? Є фіксована ціна. Ніхто вам не говорить, що якщо ви хочете з’їсти куплені вами продукти, то потрібно доплатити ще 1,5 % від суми покупки.

Тепер уявіть, що ви платите в банку проценти, які не зобов’язані платити. Якщо під час оформлення кредиту з вас утримали комісію за видачу, то це незаконно. Виходить, що банк ще не дав вам гроші в борг, а ви повинні вже платити. Банк наче продав вам кредит. Суд обов’язково визнає дії банку незаконними, якщо була сплата комісії за видачу кредиту.

До інших незаконних комісій можна віднести комісію за відкриття банківського рахунка, неустойку за дострокове погашення кредиту.

Тепер ви знаєте про комісії, які ви повинні платити. Але перед тим як позбутися боргів повністю, обов’язково проконсультуйтеся у фахівців.

Якщо з вас незаконно взяли гроші, захищайте свої права!