fbpx

Ринок кредитування в Україні регулярно поповнюється новими кредитними продуктами, відкриваються кредитні організації. Попри це, спостерігаються проблеми, збільшується кількість невиконаних зобов’язань клієнтами. Згідно зі статистикою, близько половини позичальників не виплачують кредити, і їх кількість неухильно зростає.

Якщо ви перебуваєте серед неплатників, то повинні знати, що можете позбутися від боргів. Ваше право захищене за законом. Розберімось в деталях.

 Що таке списання боргу по кредиту?

Списання боргів банком здійснюється в разі відсутності у позичальника коштів для сплати боргу. Також списання можливе у разі смерті позичальника, визнання його безробітним, малозабезпеченим або зниклим безвісти.

Банки зобов’язані тримати резерв під кожен неблагонадійний кредит. Наприклад, позичальник оформив кредит і перестав вносити платежі. Банк, у свою чергу, зобов’язується заморозити під нього певну суму для дотримання балансу. Гроші не підлягають до використання і зберігаються до здійснення виплати кредиту.

Виходячи з того, що сьогодні деякі кредити  банк не отримує назад, простіше їх списати.

Фінансові установи України використовують кілька варіантів для повернення своїх грошей (списання боргів):

• Звернення до колекторів

Звернення в колекторські агентства обходиться банкам дорого, до того ж це позначається на їх репутації не кращим чином. Імідж установи псується, а колектори виплачують невеликі відсотки від усієї суми.

• Позов до суду

Банк може подати позов до суду, але навряд чи стане це робити. Знадобиться величезна кількість юристів для подачі позову в суд на кожного несумлінного клієнта. Справа Це довга справа.

• Списання кредиту.

Найчастіше установи використовують саме цей варіант. Заборгованість виплачує банк, використовуючи кошти з резерву.

Процес списання боргу

Для списання боргу необхідні підстави. Банк не стане кожному прощати борги. Процедура можлива тільки в разі відсутності у позичальника можливості повернути кредит. Після закінчення терміну позовної давності, який становить 3 роки, відсутності майна, банк проводить списання боргу.

На думку аналітиків, неповернені кредити негативно впливають на економіку, адже кошти, призначені для погашення кредитів, могли б бути використані для інших цілей.

Процедура списання боргів надається не за кожним видом позик. Наприклад, іпотечний кредит можна списати. В даному випадку банк забирає і реалізує майно. Це стосується безпосередньо споживчих кредитів, що надаються без застави. Гроші видають клієнту без будь-яких гарантій, що борг буде сплачено.

Чи можна не виплачувати списаний кредит

У разі списання коштів позичальник не повинен нічого виплачувати. Організація не має права вимагати з нього повернення боргу. Якщо списання боргу знаходиться в процесі, клієнт зобов’язується виплачувати банку кредитні кошти. Варто розуміти, що суд може залишитись на боці кредитної організації.

Згідно із законом, термін давності на території України становить 3 роки. Кредит списується тільки після закінчення цього часу. Для цього, позичальник повинен відповідати всім вимогам і умовам. Тільки тоді термін позовної давності буде визнаний.

Прострочення по кредиту негативно впливає на кредитний рейтинг позичальника і додає життєвих проблем. Можливо, надалі, можуть знадобитися гроші, і оформлення банківського кредиту вже буде недоступно. Єдиний варіант — оголосити себе банкрутом, та розпочати життя без боргів.

Щоб не опинитися в такій ситуації, слід ретельно оцінювати свої фінансові можливості. Потрібно зважити всі за і проти. Чи вистачить доходів для оплати кредиту.

Сьогодні небагатьох сайтах є кредитні калькулятори, що дозволяють провести розрахунок за кредитом. Це дозволить оцінити фінансове навантаження.

Якщо у вас проблеми — звертайтеся за консультацією та допомогою до юридичної компанії «Звільнімо». Допоможемо у розв’язанні проблеми!