fbpx

Для більшості жителів нашої країни, прийняття нового кодексу восени 2019 року, стало свого роду рятівним колом, який може допомогти громадянам при необхідності списання боргів законним способом. Це дозволило проводити процедуру банкрутства фізичних осіб в рамках визначення їх неплатоспроможності при складних фінансових обставин.

Нацбанк навів статистичні дані, згідно з якими, близько 54% ​​від усіх діючих кредитів не виплачуються в повній мірі. Така ситуація вимагала розробку кардинальних заходів від уряду та внесення суттєвих поправок до законів. Зрозуміти, як буде діяти новий кодекс і  чи спишуть борги по кредитах українцям, можна з даної статті, в якій будуть розглянуті основні інструменти для повного погашення заборгованостей позичальниками.

Що таке банкрутство фізичної особи

Відповісти на питання про те, чи спишуть  борги у 2020 році, слід розібратися в самій системі роботи судових органів. Залежно від фінансових можливостей боржника, в рамках нового законодавства вживатимуться відповідні заходи. Перш за все, фізична особа повинна направити до суду необхідні документи, в тому числі і фінансову звітність про свої доходи. На підставі наданих даних, будуть вибиратися оптимальні шляхи вирішення проблеми, що може означати:

  1. Реструктуризацію боргу. У разі можливості продажу частини майна боржника, або за наявності достатнього доходу, банк або керуюча компанія має право домагатися певних щомісячних виплат, які встановить суд.
  2. Повне списання боргових зобов’язань. Даний пункт підійде для громадян, до яких закінчився термін подачі позовних заяв, а також особи не здатні виконувати свої зобов’язання по платежах в силу фінансових труднощів.
  3. Мирова угода. Також можливий варіант, при якому між боржником, банком, або керуючою компанією може бути, досягнутий компроміс. Це дозволить в короткі терміни переглянути платіжні зобов’язання боржника.

З огляду на скасування індивідуальних підприємців, оголошення останніх банкрутами і повної ліквідації з діяльності, також багато хто може впізнати,чи спишуть  борги по страхових внесках. Для цього рекомендується звернутися до фахівців, які допоможуть вибрати вірну стратегію, виходячи з конкретної ситуації, а також правильно заповнять необхідні судовим органом документи.

Як буде відбуватися перевірка платоспроможності

Сьогодні актуальним є питання заборгованості населення не тільки банкам, але і комунальним службам. Тому нові урядові рішення допоможуть розібратися в питаннях про те,чи  спишуть борги по квартплаті і чи спишуть борги за газ. Скасування заборгованостей в даному випадку також може бути вирішено за аналогічним з банками сценарієм – реструктуризація, мирова угода або повне списання.

Перевірка платоспроможності громадян буде здійснюватися за допомогою аналізу їх витрат за останній рік. Тому позитивне рішення суду можливо за відсутності великих витрат, покупки нової нерухомості і предметів розкоші. Більшість фізичних осіб підходить під цю категорію, що спростить відновлення фінансової незалежності для людей, які потрапили в боргову яму.

Кому вигідна процедура банкрутства

Поки що більшість боржників не встигли розібратися у всіх тонкощах нового кодексу і часто не знають про свої права та обов’язки. Проте, найближчим часом очікується ажіотаж у зв’язку з новими поправками в законодавчій базі. Це пояснюється тим, що банкрутство зможе допомогти громадянам в рамках правового поля позбутися боргів, кредитів, а також знайти відповідь на питання про те, чи спишуть  борги за комунальні послуги.

Нові правила покликані спростити процес визнання фізичної особи банкрутом, а також порівняно просто пройти всі необхідні процедури. Дане положення також дає вичерпну відповідь на питання,чи спишуть  борги пенсіонерам, оскільки низький дохід різних категорій громадян, дозволяє будь-якому охочому скористатися процедурою відновлення фінансового благополуччя.

Коли фізична особа не знає,чи спишуть  борги по ЖКГ, в разі прострочених кредитів і позик, а також не може відповісти на питання про свої витрати, кращим рішенням стане звернення до досвідчених юристів. На жаль, не всі громадяни здатні відстоювати свої права на законодавчому рівні, часто не розбираються в тонкощах і особливостях закриття боргів.

В цьому випадку професійна підтримка не виявиться зайвою, оскільки юристи стикаються з цією проблемою практично кожен день і знають, як вчасно подати заяву про неплатоспроможність, які потрібно представити документи і завдяки чому можна виграти справу в суді.