fbpx

Тривала криза та високі процентні ставки за мікропозиками до зарплати призвели до формування величезних боргових портфелів у всіх мікрофінансових організаціях (МФО). Людям часто просто немає чим заплатити за кредитами зі ставкою 1,5-3 % на день. Кожний із таких боржників хоча б раз замислювався про існування способів, що дозволяють законно не платити мікропозики Україна. Звичайно, вони є, але про це мало хто знає.

Ключові особливості будь-яких пропонованих українцям мікрокредитів

Зазвичай позики без перевірки баз боржників і довідок про доходи «трохи» дорожче, ніж кредити в банках (насправді – у рази). Дослідження показують, що найчастіше позики беруть молоді люди віком 25-35 років, а їх головною метою є фінансування простих, часто разових речей, що приносять задоволення: відпустки, хобі або придбання електронно-побутової техніки. Також часто українці вдаються до мікропозик, щоб «дотягти» до дня зарплати. Найпоширенішим зараз є мікрокредит онлайн на картку Україна. 

Чим приваблюють такі кредити:

• Позички онлайн повністю безкоштовні, без процентів, фактична річна процентна ставка 0 %. 

• Необхідна наявність тільки посвідчення особи та вік від 18 років. 

• Низькі рейтинги швидких позичок, без перевірки баз боржників, у тому числі для осіб із заборгованістю.

• Безкоштовно до 30 днів. 

• Позики онлайн у розстрочку. 

• Переказ коштів на рахунок за декілька хвилин без довідок про доходи.

МФО дають вам можливість уперше скористатися послугами безкоштовно. При цьому вони нічого не втрачають, адже якщо вас усе влаштує, ви можете стати постійним користувачем. Додатково вам можуть надсилатися різні пропозиції, шляхом СМС-повідомлень, які можуть вас зацікавити.

Які наслідки очікують, коли вам немає чим платити мікропозику Україна

Необхідно пам’ятати, що навіть при запізненні зі сплатою позики на один день вона втратить статус безкоштовної, і вам буде треба сплатити додаткові кошти (приблизно 150 грн за кожні 500 грн позики). 

Коли ви звертаєтеся за кредитними коштами до організацій мікропозик, слід чітко розуміти, що підписані вами кредитні договори мають таку ж юридичну силу, як і в банківських установах, а тому прострочення спричиняють певні наслідки. Однак кожний із нас може потрапити в скрутне фінансове становище й не мати можливості вчасно погасити заборгованість. Які ж наслідки можуть очікувати неплатника та що робити в таких випадках?

Ми поможемо вирішити проблему

Які може мати наслідки прострочення за мікропозиками: 

• Наступного дня після прострочення на загальну суму заборгованості починає нараховуватися пеня та додаткові штрафні санкції.

• Надходять систематичні дзвінки на номери позичальника, а також контактні номери телефонів, зазначені клієнтом в анкеті (т. зв. поручителів).

• Через нетривалий час (на розсуд МФО) борг може бути переданий колекторським фірмам або спрямований до суду (що робиться вкрай рідко).

Як урегулювати прострочення мікропозик із мінімальними наслідками

Більшість мікрофінансових організацій зазвичай спрямовані на лояльне ставлення до своїх клієнтів, а тому слід відразу ж звернутися до співробітників компанії зручним для вас способом. Зовсім неправильним варіантом буде спроба ховатися від компанії мікропозик – тим самим клієнт лише підтверджує своє небажання вирішити ситуацію, що склалася, тому компанія вживає більш рішучих заходів до таких позичальників.

Існує декілька основних можливостей вирішення проблеми прострочення позики:

• Послуга пролонгації надається більшістю компаній мікропозик, часто з можливістю використання необмеженої кількості разів, і являє собою відстрочення на певний період (залежно від умов діяльності, визначеної МФО), без нарахування додаткових штрафних відсотків і пені.

• Якщо пролонгація недоступна, можна звернутися до банківських установ для одержання кредитних коштів, які зможуть погасити основний борг (хорошим виходом може стати отримання кредитної картки з пільговим періодом).

• Узяти гроші в борг у рідних або знайомих.

Що робити, якщо у вас є велике прострочення за мікропозикою Україна (поради боржників)

Спочатку настійно рекомендується уважно вивчити всі умови та правила використання позики. Також необхідно попередньо уточнити коректність дій у випадку незапланованих фінансових труднощів, які можуть виникнути в кожної людини.

При простроченнях МФО чинять по-різному. Можуть просто «забути» про проблемну позику, продати ваші борги колекторам, навіть звернутися до суду або прокуратури. Запам’ятайте, що будь-яка проблемна позика автоматично не вважається дійсною після 3-річного строку закінчення давності (СЗД) за ст. 257 ЦК України.

Бажано із самого початку вимагати в МФО заморожування вашого боргу, його реструктуризації та розстрочення. Твердо на цьому наполягайте й на менше не погоджуйтеся – вам можуть піти назустріч.

Якщо ж ваш борг перед МФО загрозливо зростає й ніхто вам назустріч вперто не йде, то подібні боржники радять чинити так:

• Спочатку погуглити «форум боржників по мікропозиках» (або за іншими подібними ключовими словами). Там ви знайдете безліч корисних у вашій ситуації ресурсів, а їх «старожили» поділяться найрізноманітнішими хитрощами, порадами та премудростями.

• Виключити будь-які контакти із МФО та колекторами за допомогою додатка «Антиколектор» (блокування вхідних викликів або занесення їх у «чорний список»), також не треба реагувати на будь-які інші спроби зв’язатися з вами за допомогою e-mail, Viber та інших додатків.

• Не оплачувати нічого за боргом частково, оскільки СЗД автоматично поновиться після будь-якого вашого платежу в МФО.

• Не реагувати ні на які «виїзні» комісії – просто не відчиняйте їм двері або поїдьте до рідних у зазначені дні. Просто терпляче чекайте належного СЗД, оскільки більшість організацій зазвичай «забувають» про проблемні позики.