Блог

Коли для юридичної (або фізичної) особи відкривається провадження про банкрутство, суд призначає для участі в процесі арбітражного керуючого. Це цілком незалежна фігура. Його мета — захист інтересів боржника та кредиторів, захист від фіктивних боргів, а також забезпечення цілісності майнових активів боржника.

В останні роки законодавство України у сфері відновлення платоспроможності зазнало безліч істотних змін. До чого ж привели спроби законодавця привести правове регулювання інституту банкрутства у відповідність із поточними міжнародними стандартами? Які сьогодні реалії щодо репутації професії арбітражних керуючих в Україні? Що є та до чого прагнути?

Хто такий арбітражний керуючий?

Арбітражний керуючий — ключова фігура в процедурі банкрутства. Він є розпорядником майна в процедурах банкрутства, тому саме від його професіоналізму й порядності залежить доля підприємства-боржника (або фізособи-банкрута) та ймовірність задоволення вимог кредиторів.

Головне: арбітражний керуючий — це самозайнята особа, і відповідно її доходи від провадження діяльності прямо залежать від власної ініціативи. Скажемо правду, якщо ви «людина з вулиці» і вирішили покласти на себе функції арбітражного керуючого, то попервах буде досить важко у фінансовому плані без підтримки з інших джерел. Тільки набувши певного значного досвіду в арбітражному управлінні, можна претендувати на більш-менш значні блага.

Виникає класичне запитання: «Де мені набути цього досвіду без зв’язків?». Можна виконувати безплатну роботу, співпрацюючи, наприклад, з органами податкової служби, або досить скромно оплачувану з метою здобуття певного рівня професіоналізму. Звичайно, бажано мати паралельно можливість отримання доходів від інших видів діяльності.

Послуги розпорядника майна в процедурах банкрутства

Розпорядник майна — це фізична особа, на яку у встановленому законом порядку покладаються повноваження щодо нагляду та контролю над управлінням і розпорядженням майном боржника на період провадження у справі про банкрутство.

Якщо говорити більш зрозумілою мовою, то розпорядник майна — це призначена господарським судом особа (обов’язково ліцензований арбітражний керуючий), яка є не заінтересованою у відносинах боржника та його кредиторів, на яку покладено обов’язок із нагляду за діяльністю боржника, контролю його дій та вивчення його фінансово-господарського стану (установлення складу активів і зобов’язань, можливостей щодо відновлення платоспроможності).

Розпорядник майна призначається Господарським судом у процедурі розпорядження майном боржника зазвичай за клопотанням ініціюючого кредитора строком на шість місяців. Керівник боржника при цьому не втрачає своїх повноважень, а продовжує здійснювати управління оперативно-господарською діяльністю боржника під наглядом розпорядника майна.

Основні послуги арбітражного керуючого:

·    аналіз фінансового стану;

·    консультації з питань банкрутства;

·      управління санацією;

·      ліквідація боржника, який ліквідується власником;

·      ліквідація відсутнього боржника;

·       реструктуризація підприємства;

·       розроблення плану санації;

·       представництво кредиторів у комітеті кредиторів боржника;

·       банкрутство фізичних осіб (банківські кредити);

·       ліквідація підприємства в загальному порядку;

·       викуп боргових зобов’язань.

До чого повинен бути готовий арбітражний керуючий Україна у своїй діяльності

«Щоразу, починаючи якусь справу, ти завжди перебуваєш у приємному очікуванні того, що все буде “гладко”. Однак, як показує практика, такого не буває. У кожній професії, не тільки в професії арбітражного керуючого, є як свої плюси, так і свої мінуси», — коментує голова ГО «Системні рішення» Євгеній Лахненко.

«Арбітражний керуючий — фізична особа, призначена господарським судом у встановленому порядку у справі про банкрутство як розпорядник майна, керуючий санацією або ліквідатор.

Приступаючи до виконання повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією або ліквідатора) виникає думка, що ти приступаєш до роботи на керівну посаду, де тебе будуть поважати. Але це лише очікування.

Виконуючи повноваження арбітражного керуючого, ти фактично отримуєш нервовий зрив, наклепи, людський опір і безліч інших «приємних» слів та емоцій у свою адресу. Щоразу, приступаючи до виконання своїх повноважень на новопризначеному підприємстві, я бачу безліч людських очей, які дивляться на мене, як на варвара, метою якого є розкрасти підприємство, через якого частина людей залишилася без роботи, а інша — без заробітної плати. Ось це реальність.

Не потрібно також забувати, що на сьогодні, через відсутність належної оплати послуг, професія арбітражного керуючого є жорстко конкуруючою та дуже нестабільною, а тому вирішення питання про встановлення належного рівня оплати послуг арбітражного керуючого однозначно додасть цій професії більшої престижності.

Крім цього, не менш важливим є питання ставок податку на доходи арбітражного керуючого, оскільки в період розрахунку з податковою службою престижність професії арбітражного керуючого явно знижується.

Чи вигідно бути арбітражним керуючим та чи варто розпочинати таку діяльність?

Давайте я назву три причини, які є головними при прийнятті такого рішення:

·  відсутність належної оплати послуг арбітражного керуючого;

·   податок, який нараховуються на його дохід;

·    велика відповідальність.

Слід завжди пам’ятати, що арбітражний керуючий — це насамперед висококваліфікований фахівець у сфері фінансового оздоровлення та банкрутства підприємців-боржників, який повинен працювати виключно на досягнення максимально можливого результату, а не на отримання власного прибутку та власних інтересів.

На мою думку, категорично стверджувати, що комусь не підходить якась професія, неможливо. Усе залежить від самої людини, від її ставлення до роботи та прагнення досягти бажаних результатів і цілей. Однак не потрібно забувати, що одного тільки бажання досягти чогось — замало, також необхідно мати бажання працювати. Працювати наполегливо. Працювати в режимі «online» — 24/7».

Корисні матеріали

Кому буде вигідним таке банкрутство фізичних осіб Україна 2019 і хто більше виграє?

Як списати борги правильно?

Як повернути незаконні комісії за кредит?

Що краще – чекати з моря погоди чи законно списати борги?

В Україні запущено процедуру визнання правочинів недійсними при банкрутстві фізосіб

Як позбутися боргів?

Чому банки замовчують про можливість списання боргів у 2019 році та банкрутство фізичних осіб?

Визнання банкрутства фізичної особи як варіант порятунку від кредитів


Тривала криза та високі процентні ставки за мікропозиками до зарплати призвели до формування величезних боргових портфелів у всіх мікрофінансових організаціях (МФО). Людям часто просто немає чим заплатити за кредитами зі ставкою 1,5-3 % на день. Кожний із таких боржників хоча б раз замислювався про існування способів, що дозволяють законно не платити мікропозики Україна. Звичайно, вони є, але про це мало хто знає.

Ключові особливості будь-яких пропонованих українцям мікрокредитів

Зазвичай позики без перевірки баз боржників і довідок про доходи «трохи» дорожче, ніж кредити в банках (насправді – у рази). Дослідження показують, що найчастіше позики беруть молоді люди віком 25-35 років, а їх головною метою є фінансування простих, часто разових речей, що приносять задоволення: відпустки, хобі або придбання електронно-побутової техніки. Також часто українці вдаються до мікропозик, щоб «дотягти» до дня зарплати. Найпоширенішим зараз є мікрокредит онлайн на картку Україна. 

Чим приваблюють такі кредити:

• Позички онлайн повністю безкоштовні, без процентів, фактична річна процентна ставка 0 %. 

• Необхідна наявність тільки посвідчення особи та вік від 18 років. 

• Низькі рейтинги швидких позичок, без перевірки баз боржників, у тому числі для осіб із заборгованістю.

• Безкоштовно до 30 днів. 

• Позики онлайн у розстрочку. 

• Переказ коштів на рахунок за декілька хвилин без довідок про доходи.

МФО дають вам можливість уперше скористатися послугами безкоштовно. При цьому вони нічого не втрачають, адже якщо вас усе влаштує, ви можете стати постійним користувачем. Додатково вам можуть надсилатися різні пропозиції, шляхом СМС-повідомлень, які можуть вас зацікавити.

Які наслідки очікують, коли вам немає чим платити мікропозику Україна

Необхідно пам’ятати, що навіть при запізненні зі сплатою позики на один день вона втратить статус безкоштовної, і вам буде треба сплатити додаткові кошти (приблизно 150 грн за кожні 500 грн позики). 

Коли ви звертаєтеся за кредитними коштами до організацій мікропозик, слід чітко розуміти, що підписані вами кредитні договори мають таку ж юридичну силу, як і в банківських установах, а тому прострочення спричиняють певні наслідки. Однак кожний із нас може потрапити в скрутне фінансове становище й не мати можливості вчасно погасити заборгованість. Які ж наслідки можуть очікувати неплатника та що робити в таких випадках?

Ми поможемо вирішити проблему

Які може мати наслідки прострочення за мікропозиками: 

• Наступного дня після прострочення на загальну суму заборгованості починає нараховуватися пеня та додаткові штрафні санкції.

• Надходять систематичні дзвінки на номери позичальника, а також контактні номери телефонів, зазначені клієнтом в анкеті (т. зв. поручителів).

• Через нетривалий час (на розсуд МФО) борг може бути переданий колекторським фірмам або спрямований до суду (що робиться вкрай рідко).

Як урегулювати прострочення мікропозик із мінімальними наслідками

Більшість мікрофінансових організацій зазвичай спрямовані на лояльне ставлення до своїх клієнтів, а тому слід відразу ж звернутися до співробітників компанії зручним для вас способом. Зовсім неправильним варіантом буде спроба ховатися від компанії мікропозик – тим самим клієнт лише підтверджує своє небажання вирішити ситуацію, що склалася, тому компанія вживає більш рішучих заходів до таких позичальників.

Існує декілька основних можливостей вирішення проблеми прострочення позики:

• Послуга пролонгації надається більшістю компаній мікропозик, часто з можливістю використання необмеженої кількості разів, і являє собою відстрочення на певний період (залежно від умов діяльності, визначеної МФО), без нарахування додаткових штрафних відсотків і пені.

• Якщо пролонгація недоступна, можна звернутися до банківських установ для одержання кредитних коштів, які зможуть погасити основний борг (хорошим виходом може стати отримання кредитної картки з пільговим періодом).

• Узяти гроші в борг у рідних або знайомих.

Що робити, якщо у вас є велике прострочення за мікропозикою Україна (поради боржників)

Спочатку настійно рекомендується уважно вивчити всі умови та правила використання позики. Також необхідно попередньо уточнити коректність дій у випадку незапланованих фінансових труднощів, які можуть виникнути в кожної людини.

При простроченнях МФО чинять по-різному. Можуть просто «забути» про проблемну позику, продати ваші борги колекторам, навіть звернутися до суду або прокуратури. Запам’ятайте, що будь-яка проблемна позика автоматично не вважається дійсною після 3-річного строку закінчення давності (СЗД) за ст. 257 ЦК України.

Бажано із самого початку вимагати в МФО заморожування вашого боргу, його реструктуризації та розстрочення. Твердо на цьому наполягайте й на менше не погоджуйтеся – вам можуть піти назустріч.

Якщо ж ваш борг перед МФО загрозливо зростає й ніхто вам назустріч вперто не йде, то подібні боржники радять чинити так:

• Спочатку погуглити «форум боржників по мікропозиках» (або за іншими подібними ключовими словами). Там ви знайдете безліч корисних у вашій ситуації ресурсів, а їх «старожили» поділяться найрізноманітнішими хитрощами, порадами та премудростями.

• Виключити будь-які контакти із МФО та колекторами за допомогою додатка «Антиколектор» (блокування вхідних викликів або занесення їх у «чорний список»), також не треба реагувати на будь-які інші спроби зв’язатися з вами за допомогою e-mail, Viber та інших додатків.

• Не оплачувати нічого за боргом частково, оскільки СЗД автоматично поновиться після будь-якого вашого платежу в МФО.

• Не реагувати ні на які «виїзні» комісії – просто не відчиняйте їм двері або поїдьте до рідних у зазначені дні. Просто терпляче чекайте належного СЗД, оскільки більшість організацій зазвичай «забувають» про проблемні позики.

Корисні матеріали

Хто такий арбітражний керуючий

Кому буде вигідним таке банкрутство фізичних осіб Україна 2019 і хто більше виграє?

Як повернути незаконні комісії за кредит?

Що краще – чекати з моря погоди чи законно списати борги?

В Україні запущено процедуру визнання правочинів недійсними при банкрутстві фізосіб

Чому банки замовчують про можливість списання боргів у 2019 році та банкрутство фізичних осіб?

Визнання банкрутства фізичної особи як варіант порятунку від кредитів

Кодекс України з питань банкрутства вже діє, тобто процедура банкрутства фізичної особи в Україні прописана на законодавчому рівні. Варто зазначити, що це нововведення в українському законодавстві, яке (будемо сподіватися) допоможе фізособам відновити платоспроможність або ж позбавитись безнадійних боргів у результаті банкрутства. Завдяки новому закону людина зможе отримати захист та адекватні умови повернення заборгованості, а кредитор – гарантію того, що отримає свої кошти.

У чому суть?

Головне, що дає новий закон, – тепер офіційно закріпити свою неплатоспроможність може й фізична особа. Процедура банкрутства допоможе такому боржникові вийти зі скрутного стану через суд, який повинен захистити його від тиску кредиторів і створити умови для погашення заборгованості. Тепер у суді можна буде домовитися про реструктуризацію боргу на певний період. Крім того, частину боргу можна списати, що дозволить людині відновити свою платоспроможність.

Арбітражний керуючий

Що ж є хорошого в новому Кодексі про банкрутство фізичних осіб?

На відміну від процедури банкрутства юридичної особи, провадження у справі щодо фізособи може бути закрите, якщо боржник приховав майно, повідомив про нього недостовірну інформацію або боржника притягнуто до відповідальності за неправомірні дії, пов’язані з неплатоспроможністю. У цій частині залишимо «за дужками» питання валютних кредитів фізичних осіб на єдине житло, за яким законодавець обрав особливе регулювання (діючий зараз мораторій) і перехідний період після набуття чинності кодексу.

Цікавий той факт, що законодавець дозволяє «збанкрутувати» тільки сумлінному боржникові, який показав кредиторам усе своє майно й «віддав останнє». Боржник, який приховує активи, ризикує тим, що відкрите у відношенні нього провадження не завершиться й буде закрите за власною ініціативою суду або за клопотанням кредиторів.

Кому буде вигідним таке банкрутство фізичних осіб Україна 2019 і хто більше виграє?

У першу чергу – це списання боргів фізособи. Якщо поза банкрутством на списання боргу або його частини потрібна воля кредиторів, то в новій процедурі банкрутства від кредитора вже нічого не залежить.

Також треба врахувати, що супровід процедури банкрутства вимагає певних затрат від боржника як мінімум на юридичний супровід справи та винагороду арбітражному керуючому (керуючому реструктуризацією). Виходить, що процедуру банкрутства зможуть собі дозволити тільки громадяни, які мають фінансові можливості нести відповідні витрати, а розмір цих витрат буде зіставний із тими боргами, які вони хочуть списати.

Законопроєктом пропонується впровадження двох типів процедур (судових і досудових), що надасть більше можливостей для учасників таких правовідносин вибрати кращу форму врегулювання заборгованості фізичної особи. Передбачено дві судові процедури: реструктуризація боргів боржника та задоволення вимог кредиторів. Це відповідає світовій практиці регулювання зазначених правовідносин. Світова угода представлена в законопроєкті як інститут процесуального права. Його метою є припинення судового розгляду шляхом досягнення домовленості між сторонами справи.

Окрему увагу закон про банкрутство Україна приділяє можливим випадкам шахрайства. Законопроєкт передбачає обов’язкову участь арбітражного керуючого в справі про банкрутство, оскільки допомога незалежної особи в такій категорії справ є надзвичайно важливою. Усі питання регулювання діяльності представників такої професії будуть визначатися Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», що усуне будь-які конфлікти між двома законодавчими актами та забезпечить єдність правового регулювання.

«Профіль» українського банкрута

Варто зазначити, що процедура банкрутства фізичних осіб буде вигідна тим, хто офіційно не має активів в Україні, але має значні борги в нашій країні та активи за кордоном. У такій ситуації добровільне самостійне банкрутство фізособи може стати способом списання українських боргів і схоронності майна, що знаходиться за кордоном. Тому найбільше від нової процедури банкрутства можуть виграти власники бізнесу (бенефіціари), які особисто поручалися за свої компанії перед банками для отримання кредитів на ці компанії, а після неможливості останніх погасити борги отримували багатомільйонні позови від банків про стягнення коштів. Однак тільки після формування першої судової практики у справах про банкрутство фізичних осіб можна буде зробити висновок про масовість цієї процедури, а також про середньостатистичного боржника.

Перспективи та доцільність банкрутства

Ініціювання судової процедури в справі про відновлення платоспроможності фізичної особи тепер є суто прерогативою боржника, на відміну від банкрутства юридичних осіб. Сама процедура описана досить поверхово, залишається багато нюансів і деталей. Можна констатувати, що банкрутство розраховане лише на сумлінного боржника, який сам згодний віддати все своє майно банкам і буде співпрацювати з арбітражним керуючим. У несумлінних боржників є можливість приховати будь-яке рухоме майно, отримувати неофіційні доходи та за їх рахунок погашати заборгованість. Кредитор у такому випадку не зможе ініціювати закриття провадження у справі.

Можна зробити висновок, що процедура судового провадження в справі про відновлення платоспроможності фізичної особи не містить таких умов реструктуризації, про які банк (або інша фінансова установа) не може домовитися з боржником у позасудовому порядку. Скоріше сам Кодекс про банкрутство Україна 2019 повинен спонукати сторони кредитних правовідносин сідати за стіл переговорів і встановлювати умови погашення кредиту, близькі до тих, які пропонує законодавство. У противному разі банк просто втрачає час, а боржник несе додаткові витрати, пов’язані з розглядом справи в суді. Це судовий збір, винагорода арбітражному керуючому, витрати на проведення оцінки та організацію аукціону, а також витрати на юридичний супровід судового провадження.

Приклад інших країн, у яких працює механізм застосування процедури банкрутства до фізичних осіб, свідчить про те, що таке банкрутство є ефективним. Як би там не було, можливість позбутися боргів у фізосіб тепер є. Тож можна робити розрахунок і (з урахуванням сплачених банку коштів) визначати суму реальної заборгованості, яку можна реструктуризувати відповідно до умов кодексу та приймати рішення щодо готовності домовлятися із кредиторами.

Полезные материалы

Кому будет выгоден новый закон о банкротстве физических лиц в Украине

Как списать долги правильно?

Как вернуть незаконные комиссии по кредитам?

Что лучше – ждать у моря погоды или законно списать долги?

В Украине запущена процедура признания сделок недействительными при банкротстве физлиц

Как избавиться от долгов?

Почему банки умалчивают о возможности банкротства физических лиц?

Признание банкротства физического лица

Ринок кредитування в Україні регулярно поповнюється новими кредитними продуктами, відкриваються кредитні організації. Попри це, спостерігаються проблеми, збільшується кількість невиконаних зобов’язань клієнтами. Згідно зі статистикою, близько половини позичальників не виплачують кредити, і їх кількість неухильно зростає.

Якщо ви перебуваєте серед неплатників, то повинні знати, що можете позбутися від боргів. Ваше право захищене за законом. Розберімось в деталях.

 Що таке списання боргу по кредиту?

Списання боргів банком здійснюється в разі відсутності у позичальника коштів для сплати боргу. Також списання можливе у разі смерті позичальника, визнання його безробітним, малозабезпеченим або зниклим безвісти.

Банки зобов’язані тримати резерв під кожен неблагонадійний кредит. Наприклад, позичальник оформив кредит і перестав вносити платежі. Банк, у свою чергу, зобов’язується заморозити під нього певну суму для дотримання балансу. Гроші не підлягають до використання і зберігаються до здійснення виплати кредиту.

Виходячи з того, що сьогодні деякі кредити  банк не отримує назад, простіше їх списати.

Фінансові установи України використовують кілька варіантів для повернення своїх грошей (списання боргів):

• Звернення до колекторів

Звернення в колекторські агентства обходиться банкам дорого, до того ж це позначається на їх репутації не кращим чином. Імідж установи псується, а колектори виплачують невеликі відсотки від усієї суми.

• Позов до суду

Банк може подати позов до суду, але навряд чи стане це робити. Знадобиться величезна кількість юристів для подачі позову в суд на кожного несумлінного клієнта. Справа Це довга справа.

• Списання кредиту.

Найчастіше установи використовують саме цей варіант. Заборгованість виплачує банк, використовуючи кошти з резерву.

Процес списання боргу

Для списання боргу необхідні підстави. Банк не стане кожному прощати борги. Процедура можлива тільки в разі відсутності у позичальника можливості повернути кредит. Після закінчення терміну позовної давності, який становить 3 роки, відсутності майна, банк проводить списання боргу.

На думку аналітиків, неповернені кредити негативно впливають на економіку, адже кошти, призначені для погашення кредитів, могли б бути використані для інших цілей.

Процедура списання боргів надається не за кожним видом позик. Наприклад, іпотечний кредит можна списати. В даному випадку банк забирає і реалізує майно. Це стосується безпосередньо споживчих кредитів, що надаються без застави. Гроші видають клієнту без будь-яких гарантій, що борг буде сплачено.

Чи можна не виплачувати списаний кредит

У разі списання коштів позичальник не повинен нічого виплачувати. Організація не має права вимагати з нього повернення боргу. Якщо списання боргу знаходиться в процесі, клієнт зобов’язується виплачувати банку кредитні кошти. Варто розуміти, що суд може залишитись на боці кредитної організації.

Згідно із законом, термін давності на території України становить 3 роки. Кредит списується тільки після закінчення цього часу. Для цього, позичальник повинен відповідати всім вимогам і умовам. Тільки тоді термін позовної давності буде визнаний.

Прострочення по кредиту негативно впливає на кредитний рейтинг позичальника і додає життєвих проблем. Можливо, надалі, можуть знадобитися гроші, і оформлення банківського кредиту вже буде недоступно. Єдиний варіант — оголосити себе банкрутом, та розпочати життя без боргів.

Щоб не опинитися в такій ситуації, слід ретельно оцінювати свої фінансові можливості. Потрібно зважити всі за і проти. Чи вистачить доходів для оплати кредиту.

Сьогодні небагатьох сайтах є кредитні калькулятори, що дозволяють провести розрахунок за кредитом. Це дозволить оцінити фінансове навантаження.

Якщо у вас проблеми — звертайтеся за консультацією та допомогою до юридичної компанії «Звільнімо». Допоможемо у розв’язанні проблеми!

Якщо ви коли-небудь брали кредит у банку, то знаєте, що тільки перший місяць усе здається просто, доводиться платити проценти за кредитом і тіло. Коли знімаєте рожеві окуляри, то починаєте розуміти, що МФО або банк вас просто використав. Тільки потім виявиться, що є незаконні комісії за кредит, які можна було не платити. Сьогодні ми поговоримо про те, як повернути або не платити незаконні комісії за кредит банку та як повністю позбутися боргів.

Які незаконні комісії банків порушують права громадян?

Допоможе у всьому Закон про банкрутство – 2019, у якому зазначено основні положення. Вона регламентує дії позичальника, який хоче позбутися повністю боргів.

Перше, що говорять клієнти, коли співробітники компанії «Звільнимо» починають їм розповідати про їхні права та обов’язки: «Хіба так можна було?». Отже, які ж комісії за кредит є незаконними?

закон про банкрутство фізичних осіб
Судові заяви

1.       Незаконною вважається комісія за відкриття або ведення позичкового рахунка.

Позичковим називається такий рахунок, який кредитні установи відкривають на ім’я клієнта для повернення кредиту. Виходить, що ви берете кредит, оплатний вид боргу, і сплачуєте проценти. А от платити за те, що банк відкрив вам позичку, ви не зобов’язані. Запам’ятайте фразу «позичковий рахунок» і перечитайте кредитний договір із фінансовою установою.

Ви не зобов’язані його оплачувати. Такий рахунок допомагає вести бухгалтерський облік матеріальних цінностей і грошей самому банку та МФО. Але причому тут ви? За законом, перед тим як видати вам кредит, банк повинен відкрити цей позичковий рахунок. Але це проблема банку або МФО, а не ваша як позичальника.

Ви не повинні придбавати додаткову послугу. Якщо вас не проінформували, то це теж проблема банку, тому що згідно з чинним законодавством, на вимогу Центрального банку, усі фінансові установи України повинні доводити до позичальників інформацію про повну вартість кредиту. Банк не повинен справляти разовий платіж за відкриття позичкового рахунка. По суті, це порушення прав споживача.

2.       Також незаконною є й комісія за порушення кредитної заявки.

Якщо це знати, то теж можна позбутися боргів.

3.       Ви подали до банку кредитну заявку на розгляд.

Сюди входить оцінка предмета застави, перевірка документів, запит до бюро кредитних історій із метою оцінки платоспроможності позичальника та його поручителів. Зазвичай це разова комісія, яка справляється на покриття передбачуваних витрат. Але хіба ви вже отримали якісь послуги? Ви самі оформили документи, узгодили деталі з поручителями, упевнилися в їхній платоспроможності. Тобто банк не має право справляти таку комісію.

Уявіть, що під час оплати касового чека в супермаркеті вам додається оплата послуг за ввічливе ставлення до вас продавців, касирів, справність магнітної стрічки, по якій продукти рухаються до прилавка, за фреон, який заправлений у морозильну установку й підтримує потрібну температуру для заморожених овочів, риби тощо.

4.       Ще одна незаконна комісія – на видачу кредиту.

Іноді справа доходить до абсурду. Кредит – це продукт банку, фінансова послуга, порівняти яку можна з миттям автомобіля або послугами перукаря. Як ми купуємо продукти або користуємося послугами? Є фіксована ціна. Ніхто вам не говорить, що якщо ви хочете з’їсти куплені вами продукти, то потрібно доплатити ще 1,5 % від суми покупки.

Тепер уявіть, що ви платите в банку проценти, які не зобов’язані платити. Якщо під час оформлення кредиту з вас утримали комісію за видачу, то це незаконно. Виходить, що банк ще не дав вам гроші в борг, а ви повинні вже платити. Банк наче продав вам кредит. Суд обов’язково визнає дії банку незаконними, якщо була сплата комісії за видачу кредиту.

До інших незаконних комісій можна віднести комісію за відкриття банківського рахунка, неустойку за дострокове погашення кредиту.

Тепер ви знаєте про комісії, які ви повинні платити. Але перед тим як позбутися боргів повністю, обов’язково проконсультуйтеся у фахівців.

Якщо з вас незаконно взяли гроші, захищайте свої права!

Сьогодні поговоримо про найчастіші помилки позичальників, у яких великі борги. «У кого їх немає?», запитаєте ви. Так, дійсно, борги є в багатьох, і кожний вирішує їх по-своєму. Хтось намагається перепозичити гроші, оптимізує сімейний бюджет, відмовляючи собі, дітям, рідним практично у всьому. Приблизно 50 % українців вважають за краще не діяти, ми називаємо це «чекати з моря погоди».

Найчастіша історія, коли клієнт саме чекав з моря погоди, а час діє проти, поліпшення не відбуваються, тільки – погіршення.

Списание долгов с помощью государства

Яких помилок припускаються позичальники, які не списали борги?

До найчастіших та критичних помилок позичальників із великими боргами можна віднести:

1.      Я почекаю, може, саме минеться, усе зміниться.

Звичайно, зміниться, але не на вашу користь! Борги зростатимуть, кредитор збагачуватиметься. Попереду на вас чекають штрафи, проценти та пеня. Сума заборгованості згодом стане не просто великою, а величезною.

2.      Я не готовий щось робити зараз.

Ну що сказати? Ви не готові, а колектори й банки, МФО готові. Вони просто будуть діяти першими. На вас чекають психологічні погрози, пресинг, тиск. Спочатку через суд вони реалізують ваше майно, потім заарештують зарплату, пенсію. Ви хочете такий результат подій?

Навіщо доходити до крайнощів? Оцініть свої можливості, якщо розумієте, що не зможете впоратися з фінансовим навантаженням, що ваші витрати в декілька разів перевищують доходи. Розумієте, що не зможете вийти в графік платежів, – не зволікайте. Є багато різних варіантів.

Що робити, як справлятися з фінансовим навантаженням, коли ваші витрати в декілька разів перевищують доходи?

Ви усвідомлюєте, що не зможете вийти в графік платежів і далі не можете тягти? Є багато різних варіантів.

Які є варіанти для списання боргів за допомогою держави?

Варіантів дуже багато, і вони всі різні за формою реалізації. Наприклад, можна частково списати борги, реструктуризувати борг, дійти світової угоди або оформити процедуру банкрутства. Не чекайте, поки настане критична ситуація. Вживайте заходів уже зараз.

Варіантів багато. Кожна ситуація індивідуальна, тому обговорюється при зустрічі зі співробітниками компанії «Звільнимо».

Подумайте, скільки ви ще зможете так тягти, жити в повному страху, під психологічним тиском кредиторів і членів родини, адже їм теж така ситуація не сподобається. Ви вже не витримуєте, мучать нестерпні думки в голові від хвилювань, дзвінки кредиторів, приставів і колекторів, постійно перебуваєте в стані стресу?

Вживайте заходів зараз, дійте. Наберіть номер телефону та запишіться на консультацію. Дізнайтеся про ваші права та можливості. Залиште коментар, що терміново потрібна допомога, і наші менеджери відразу зв’яжуться з вами.

Корисні матеріали
Кому буде вигідним таке банкрутство фізичних осіб Україна 2019 і хто більше виграє?

Як списати борги правильно?

Як повернути незаконні комісії за кредит?

В Україні запущено процедуру визнання правочинів недійсними при банкрутстві фізосіб

Як позбутися боргів?

Чому банки замовчують про можливість списання боргів у 2019 році та банкрутство фізичних осіб?

Визнання банкрутства фізичної особи як варіант порятунку від кредитів

У середині цього року президент підписав Закон про банкрутство. Звернемося до словника, щоб визначитися з поняттям. Процедура визнання правочинів недійсними при банкрутстві фізосіб – це офіційне, задокументоване визнання позичальника неплатоспроможним у судовому порядку.

При цьому процедура банкрутства фізичної особи проводиться за судом та дозволяє повністю або частково звільнитися від усіх боргів, які є в людини. Якщо в позичальника є нерухомість і достатній дохід, то це все одно дозволяє частково списати заборгованість, а іноді й звести всі борги в нуль.

Особливий інтерес новий Закон про визнання банкрутства фізичної особи становитиме для людей, у яких є заборгованості за іпотечними кредитами, договорами в іноземній валюті (доларах або євро), оскільки він передбачає особливі, лояльні умови списання такої заборгованості шляхом реструктуризації.

Якщо в людини є заборгованість за валютним кредитом, який перевищує розмір 125 000 гривень, а єдине житло боржника перебуває в заставі в банку, МФО або ломбарді, то позичальник має повне право звернутися до суду із заявою про визнання його банкрутом. Самі поміркуйте: що робити людині, якщо квартира або будинок є єдиними для проживання членів її сім’ї?

Не потрібно чекати, приймайте рішення та звертайтеся до компанії «Звільнимо», щоб розпочати процедуру банкрутства фізичних осіб. Пам’ятайте, ваші права захищає чинне законодавство.

Як списати борги за кредитами? Що треба знати позичальникові?

Є декілька варіантів, розглянемо один із них. За результатами процедури визнання банкрутства фізичної особи світовий суд виносить рішення про визнання людини банкрутом, визначає їй план реструктуризації, тобто графік, за яким вона повинна буде погасити існуючу заборгованість.

Які ж особливі умови реструктуризації на сьогодні передбачені новим Законом України про банкрутство фізичних осіб?

1. Сума існуючої заборгованості переводиться в гривні за курсом Національного банку України.

2. Строк погашення заборгованості визначається судом і встановлюється тривалістю до 15 років.

3. Людина повинна буде погасити не всю суму заборгованості, а тільки ту, яка дорівнює ринковій вартості іпотечного житла, що перебуває в заставі в банку.

4. Оцінка такого житла здійснюється оцінювачем, якого наймає банк. Але якщо людина не згодна з такою оцінкою, припустимо, уважає її завищеною, то вона має право за свій рахунок найняти іншого незалежного оцінювача й визначити дійсну ринкову вартість іпотечного житла.

5. Згідно із планом реструктуризації боргів боржник зобов’язаний буде сплачувати проценти за користування цією реструктуризованою сумою заборгованості. Закон передбачає такий процент у розмірі приблизно 15 % річних.

У тому випадку, якщо боржник виконав свої зобов’язання згідно із планом реструктуризації, решта суми заборгованості підлягає списанню. Основною сумою є різниця між ринковою вартістю іпотечного житла, що перебуває в заставі в банку, і загальною сумою заборгованості, яка існувала в позичальника за кредитним договором на момент реструктуризації, тобто на дату прийняття судом України рішення про визнання його банкрутом.

Закон передбачає п’ятирічний строк для того, щоб людина, у якої є борги, скористалася цими особливими умовами реструктуризації, і цей строк відлічується з моменту набуття чинності Закону про банкрутство. Краще оголосити себе банкрутом і розпочати процедуру визнання фізичної особи банкрутом якомога раніше. Пам’ятайте, що час грає проти вас.

Люди, у яких є проблеми з іпотекою, договорами, кредитами за іпотекою, тобто мають заборгованості за ними, добре знають, що з 2014 року в Україні діє Закон, який забороняє банкам без рішення суду продавати заставлене іпотечне майно боржників. Хоча раніше суди з різних причин виносили такі рішення, але банки не могли приступити до виконання зобов’язань, оскільки існував мораторій, положення якого були обов’язковими. Такого вже не буде, його дію припинено. Отже, можна припустити, що банки будуть активно подавати до суду позови. Ви готові до такого повороту подій?

Після рішення суду щодо продажу майна боржників буде запущений механізм продажу. Якщо суд буде видавати такий дозвіл, то все, що залишається позичальникові, – діяти на випередження. Можна здійснити перші кроки, і юристи компанії «Звільнимо» радять розпочати із процедури банкрутства фізичної особи.

Якщо ви не скористаєтеся можливістю оголосити себе банкрутом, то повинні бути готові до того, що майно за рішенням суду може бути продане банком.

Визнання банкрутства фізичної особи: судова практика

Припустимо, ви взяли в 2008 році іпотечний кредит на купівлю житла в розмірі 25 000 $. Це вартість квартири або житлового будинку за реальними цінами на 2008 рік. Через певні обставини ви не змогли погасити кредит. Однією з таких обставин може бути різкий стрибок курсу. Із цієї причини на 2019 рік заборгованість уже становить приблизно 30 000 $. Ринкова вартість цього житла впала, і квартира коштує на сьогодні близько 15 000 $. Для такого боржника, швидше за все, будуть вигідні умови реструктуризації за валютним кредитом. Оплачувати він повинен буде не всю суму боргу, яка в нього є на цей момент, а тільки ту, що дорівнює ринковій вартості квартири. Вартість визначається незалежним оцінювачем, найнятим банком або самим позичальником.

Робимо висновки, що визнання в судовому порядку недійсним правочину при процесуальних діях за процедурою банкрутства фізосіб – єдино можливий варіант для багатьох вирішити проблеми з іпотечними та іншими позиками, у тому числі під заставу нерухомості й іншого майна, особливо, якщо в кредитному договорі є пункти, що порушують права позичальника, які суперечать чинному законодавству. Тільки досвідчений юрист зможе оцінити правильність оформлення договору кредитування та допоможе прийняти правильне рішення.

Корисні матеріали
Кому буде вигідним таке банкрутство фізичних осіб Україна 2019 і хто більше виграє?

Як списати борги правильно?

Як повернути незаконні комісії за кредит?

Що краще – чекати з моря погоди чи законно списати борги?

Як позбутися боргів?

Чому банки замовчують про можливість списання боргів у 2019 році та банкрутство фізичних осіб?

Визнання банкрутства фізичної особи як варіант порятунку від кредитів

Почнемо, мабуть, з історії, місцями потішної, а місцями – серйозної, тому що все, що стосується грошей, можна віднести до однієї з найбільш значущих тем. З неї зазвичай починаються діалоги, і цією ж темою закінчуються. Майже всі подруги при зустрічі обговорюють фінансові питання, чоловіки теж часто говорять про борги, як їх позбутися.

До мене прийшла знайома й сказала, що знайшла цікавий ритуал, який допоможе позбутися боргів. Без уваги такий факт залишити було не можна. У мене, як і в багатьох моїх подруг, є борги, і я постійно думаю про те, як знайти дієвий спосіб, щоб позбутися їх.

Признание банкротом физического лица

Отже, як же позбутися боргів за допомогою магічних ритуалів? Залишаю розповідь подруги в оригіналі.

«Важливо все робити на повню. Для початку налий у таз воду зі словами: «Повним бути, так і мені… Ім’я… усяку бідність забути! Потім відразу помий підлогу у всій квартирі. Далі бери три монети будь-якого номіналу, поклади до правої кишені, а до лівої – магніт. Далі треба запалити свічки в передпокої і спалити їх до кінця. Після 7 днів чекай – результат має обов’язково бути».

Моя подруга, звичайно, усе зробила та підготувала долоньки для прибутку. День тиша, два тиша, цілий тиждень. На сьомий день, коли стали зникати надії, вона побачила оголошення компанії «Звільнимо», зателефонувала, домовилися про зустріч. Сьогодні отримала результат і відразу поділилася ним. Не знаю, що допомогло позбутися їй боргів – ритуал чи знайомство з хорошими людьми. Спробуйте зробити те й інше. Магія грошей, ритуал, хлопці з компанії «Звільнимо» вам точно допоможуть, як і моїй подрузі.

Ну і, наостанок, давайте розберемося, чому зараз легко позбутися боргів?

Як позбутися боргів за допомогою державних програм?

Уся справа дійсно в нових програмах уряду. Сьогодні держава сама почала піклуватися про громадян України, які не можуть виплатити борги мікрофінансовим компаніям, державним і комерційним банкам, іншим кредиторам. Якщо у вас накопичилися борги за кредитами, кредитними картками в розмірі 250 000 грн, сміливо звертайтеся до «Звільнимо».

У списку ваших заборгованостей є:

·         усі види кредитів, у тому числі кредит на житло;

·         незліченна кількість мікропозик;

·         кредитні картки, за якими ви не можете виплатити борги;

·         споживчі позики та інші борги перед банками та МФО?

Ваші доходи не покривають борги? Терміново телефонуйте юристам компанії «Звільнимо», ваші борги – це їх турбота!

Хочете позбутися боргів? Легко, якщо за справу беруться справжні фахівці! Вам допоможуть позбутися боргів у найкоротші строки.

Корисні матеріали
Кому буде вигідним таке банкрутство фізичних осіб Україна 2019 і хто більше виграє?

Як списати борги правильно?

Як повернути незаконні комісії за кредит?

Що краще – чекати з моря погоди чи законно списати борги?

В Україні запущено процедуру визнання правочинів недійсними при банкрутстві фізосіб

Чому банки замовчують про можливість списання боргів у 2019 році та банкрутство фізичних осіб?

Визнання банкрутства фізичної особи як варіант порятунку від кредитів

Поговоримо про те, чому банківські працівники не говорять позичальникам про можливе банкрутство у випадку форс-мажору та неможливості сплачувати проценти або тіло кредиту. Унаслідок банкрутства відповідальність позичальника визначається тільки тими вимогами, які зазначені в Законі про банкрутство фізичних осіб, інших наслідків немає. Єдине, що повинен знати позичальник, – це те, що:

•       протягом 5 років він зобов’язаний повідомляти банк про факт свого банкрутства;

•       протягом 3 років він не зможе зареєструвати ТОВ, а також керувати організаціями;

•       протягом 5 років не можна повторно подати позов до суду на банкрутство.

Це вичерпні наслідки, які мають місце при банкрутстві фізичних осіб, з їхньою допомогою можна повністю або частково списати борги.

Звільнимо - позбавимо фізичних осіб від боргу
Робочі моменти компанії – відправляємо документи клієнтам!

Які ж іще чутки літають в Інтернеті? Спробуємо у всьому розібратися.

Чи зможете ви взяти кредит після банкрутства? Так, зможете. Закон цього не забороняє. Єдине, що ви зобов’язані будете зробити, – це повідомити банк про факт свого банкрутства. Якщо ви цього не зробите, то банк усе одно дізнається про те, що було списання боргів, оскільки в кредитній історії є спеціальний рядок, у якому вказується, чи проходив громадянин процедуру банкрутства.

Що це означає?

Часто після процедури банкрутства борги анулюються. Це означає, що кредитна історія повністю чиста, ви нікому нічого не винні, і тому колишнім банкрутам із задоволенням дають кредити. 

У нашій компанії були клієнти, які, пройшовши процедуру банкрутства, повного списання боргів, через декілька місяців знову брали кредити, і їх величина починалася від 100 і вище тисяч гривень. Тобто це були не якісь дрібні суми, а досить значні.

У який же момент колектори, а також інші кредитори, наприклад службовці банку або мікрофінансової організації перестають нагадувати позичальникові, телефонувати позичальникові, у якого є борг? Як тільки ви повністю списали борг, тобто вас офіційно визнали банкрутом, винесено постанову або ухвалу судом. У цей момент усі кредитори зобов’язані повністю припинити всі дії, спрямовані на повернення простроченої заборгованості. Це встановлене пунктом Кодексу, який стосується забезпечення прав громадян при провадженні діяльності з повернення простроченої заборгованості. Виходить, що списати борг – це начебто почати жити заново.

Що буде після того, як списано борги?

Процедури, спрямовані на списання боргів у 2019 році, спрощено. При винесенні рішення про банкрутство перестають працювати пристави, тобто вони припиняють усі виконавчі провадження, а також усі заходи виконавчого впливу, спрямовані на стягнення простроченої заборгованості. Вони не матимуть права пред’явити до банкрута будь-які вимоги. Після винесення рішення про банкрутство всі турботи бере на себе арбітражний керуючий. Це особа, яка вповноважена законом вести процедуру банкрутства, списання боргів. У 2019 році арбітражні керуючі отримали більше інструментів, що впливають на швидке вирішення проблем боржника. У нього є ліцензія, він вхожий до арбітражного суду й має повне право проводити такого роду процедури.

Звертаємо увагу, що ніхто – ні адвокати, ні прості юристи – не може проводити процедуру банкрутства, списання заборгованості.

Чому вам вигідно звернутися до компанії «Звільнимо», щоб списати борги?

Переваги нашої компанії в тому, що в штаті компанії є арбітражні керуючі, фінансові юристи, адвокати. Крім цього, ми самі працюємо над списанням боргів наших клієнтів. Списати борги – значить, повністю їх позбутися.

Ми знаємо, як зберегти майно при банкрутстві. При банкрутстві громадянина є види майна, які підлягають продажу. Але є винятки, наприклад майно, яке є єдиним житлом, заробіток у розмірі середнього прожиткового мінімуму по регіону. Житлова нерухомість, у якій ви проживаєте, не підлягає реалізації, вона не йде кредиторам. Тому якщо у вас є запитання щодо збереження майна, яке підлягає реалізації при проведенні процедури банкрутства, ставте, з радістю відповімо. Списати борги – це як закреслити найгірше у вашому житті. Звертайтеся, ми вам допоможемо.

Корисна інформація

Кому буде вигідним таке банкрутство фізичних осіб Україна 2019 і хто більше виграє?
Як списати борги правильно?
Як повернути незаконні комісії за кредит?
Що краще – чекати з моря погоди чи законно списати борги?
В Україні запущено процедуру визнання правочинів недійсними при банкрутстві фізосіб
Як позбутися боргів?
Визнання банкрутства фізичної особи як варіант порятунку від кредитів


Ми завжди потребуємо грошей. Це властиво природі людини, тому що «наші потреби безмежні, а фінанси – обмежені». Що ми робимо в такому випадку? Ідемо до банку або МФО, беремо гроші в борг, стаємо боржником, потім – банкрутом, якщо нема чим платити, але фінансовій установі все одно. Розглянемо поетапно, як відбувається визнання банкрутства, та що із цим можна зробити, чому визнання боржника – фізичної особи банкрутом допомагає врятувати ситуацію?

У скрутному становищі ви взяли кредит у банку, МФО. На той момент не важливо було, які умови пропонує позикодавець. Потрібно терміново було оплатити лікування, навчання, вирішити фінансову проблему з іншим кредитором або оплатити комунальні послуги, щоб не залишитися без даху над головою.

Ситуація знайома багатьом. Адже, коли потрібні гроші, мозок відключається. Нам здається, що от-от усе налагодиться, завтра буде все набагато краще, і ми швидко повернемо борг. Але що робити, якщо світле майбутнє не настало? Позикодавець, в особі менеджера банку або МФО, не виявився «добрим дядьком», який без проблем дав гроші в борг. Через місяць він перетворився в злого «Бармалея», який вимагає повернути гроші із процентами, перетворюючи вас повільно в банкрута.

Річ у тім, що оформити кредит можна було швидко й просто, кредитні організації спеціально спростили форму подання заявки. Вони зробили на сайтах усе інтуїтивно просто, щоб навіть у нервовому збудженні, при напрузі людина швидко могла б оформити кредит.

Признание банкротом физического лица

Візьмемо, наприклад, онлайн-сервіс мікропозик Moneyveo, рекламу якого можна побачити в транспорті, на зупинках, у супермаркетах, соціальних мережах. Вам пропонують оформити перший кредит під 0%. При цьому пропонують на перший погляд зручні умови на момент оформлення, але вже через місяць проблема переростає з великої в дуже велику. Якщо у вас немає грошей на момент оплати боргу, а з’являться вони через тиждень, то вам доведеться заплатити не 0% річних на місяць, а від 70% і вище. За таких умов на вас чекає повне банкрутство, і тільки його визнання допоможе вирішити проблему.

Узяв гроші в кредит на сервісі й не зміг виплатити – що робити?

Є декілька варіантів вирішення проблеми:

  1. Узяти гроші в борг у друзів, знайомих. Але в цьому випадку ви зіпсуєте з ними стосунки, як буває у 80% таких випадків.
  2. Звернутися до іншого банку, подати заявку на рефінансування боргу. Тоді з’явиться ще один борг, виплати за яким теж підривають сімейний бюджет.
  3. Можна взагалі не платити кредит. Хіба таке є можливим, запитаєте ви? Можна знайти тих, хто вам допоможе та проведе процедуру визнання банкрутства фізособи. Сьогодні саме процедура банкрутства допомогла багатьом вирішити проблеми з банками, МФО та колекторами.

Зупинимося на цьому питанні, розглянемо в деталях, як відбувається визнання банкрутства фізичної особи.

Із 24.10.2019 р. набули чинності поправки до Кодексу України з процедур банкрутства. Тепер не потрібно брати гроші в борг у родичів, подавати заявку на рефінансування позики, ваші боргові зобов’язання наперед захищає закон, а позбутися їх допоможе держава. Це зовсім не означає, що ви не будете платити просто тому, що є закон, і ви якось захищені. Визнання банкрутства фізособи можливе на державному рівні.

Досвідчені співробітники нашої компанії допоможуть вам провести процедуру банкрутства й довести свою неплатоспроможність. Причин, з яких можна розпочати провадження у справі, дуже багато: починаючи від банального звільнення з роботи та проблем зі здоров’ям до простої неможливості сплачувати борг за кредитами.

Дії команди фахівців визначає чинний закон. Фактично компанія діє в рамках реалізації Програми президента України про банкрутство, регулюючи процедуру банкрутства фізичної особи, наслідки та умови. Визнання правочину недійсним за Законом про банкрутство може стати для багатьох українців єдино можливим випадком для вирішення проблеми.

Виходить, що, визнавши вас банкрутом, довівши ваше цивільне право на захист фінансової свободи з боку держави, наші співробітники практично здійснюють регулювання банківської сфери України. Визнання правочину недійсним при банкрутстві фізичної особи допомагає громадянам позбутися кабальної залежності, зобов’язань перед кредитними установами, які вже давно отримали від вас прибуток у розмірі від 300% річних.

Щоб урегулювати своє питання щодо кредитів, сума яких від 125 тис. гривень, ви можете зв’язатися з менеджером компанії за телефоном: 0 800 33 2636

Корисні матеріали
Кому буде вигідним таке банкрутство фізичних осіб Україна 2019 і хто більше виграє?

Як списати борги правильно?

Як повернути незаконні комісії за кредит?

Що краще – чекати з моря погоди чи законно списати борги?

В Україні запущено процедуру визнання правочинів недійсними при банкрутстві фізосіб

Як позбутися боргів?

Чому банки замовчують про можливість списання боргів у 2019 році та банкрутство фізичних осіб?3 будь - яких питань:
Ви можете написати нам
в Whats App, Telegram, Viber