fbpx

Згідно з новим кодексом, який набрав чинності восени 2019 року, процедура банкрутства фізичних осіб містить нові ключові положення, що стосуються, як боржників, так і кредитних організацій. У даній статті ми розглянемо питання про те, чи можна списати борги, які переваги і недоліки у нової системи, а також обговоримо основні нюанси процедури.

Банкрутство фізосіб неминуче торкнеться певної кількості позичальників в країні, що можна підтвердити, скориставшись статистичними даними. Наприклад, по весняним щомісячним платежам минулого року, заборгованість по всіх кредитах і позиках становили близько 45% від загальної суми виплат.

У новому році говорити про загальне поліпшення платоспроможності громадян поки не слід. При цьому половина прострочень доводиться на валютні іпотечні кредити, які були взяті в 2006-2010 роках. Новий кодекс містить ряд нових заходів і положень, покликаних надати допомогу позичальникам, які в силу тих чи інших причин не здатні виплачувати заборгованість.

Банкрутство фізичних осіб на прикладі нового кодексу

Більшість підприємців і фізичних осіб не могли повною мірою скористатися колишнім законом «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Відповідно, положення діє фактично на папері, а більшість позичальників не потрапляють під необхідні категорії і не можуть вирішити свої фінансові питання.

Прийняття нових положень і закріплення правових актів на законодавчому рівні, значно спростять пересічним громадянам офіційне визнання неплатоспроможності. Головна відмінність затвердженого кодексу, полягає в розширенні категорій фізичних осіб, які можуть на правовому рівні відкрити процедуру банкрутства.

Банкрутство фізичних осіб Україна

Ключові відмінності між чинним законом і новим кодексом

Питання про те, як списати борги банку, стало актуальним з багатьох причин, в тому числі через зростання чисельності неплатоспроможних громадян, зростання іноземних валют (в разі придбання іпотечного житла), втрата стабільного доходу і т.д. Основні положення попереднього закону про банкрутство, будуть скасовані в жовтні 2020 року, що принесе позичальникам нові можливості, закріплені на законодавчому рівні:

  1. Банки більше не можуть бути ініціаторами в процедурі банкрутства фізичних осіб, що дозволяє громадянам самостійно оцінювати свої фінансові можливості.
  2. Сума судових витрат для підтвердження неплатоспроможності громадян значно зменшилася.
  3. Банкрутство фізичної особи включить розширену категорію осіб, які зможуть скористатися новим кодексом.

Проте, списати борги або банкрутство визнати може тільки суд, який відмовляє у відкритті справи, якщо позичальник уже зізнався банкрутом протягом останніх п’яти років. Також потрібно звернути увагу на точність даних в наданих в документах. Вони повинні містити точну інформацію про всі фінансові операції, майно, відкритих судових справах.

Як списати борги по кредитах фізичних осіб

Перш ніж відповісти на питання про те, як буде відбуватися списання боргів, важливо зрозуміти причину і необхідність даної процедури. У більшості випадків, чинний закон про банкрутство, допоможе фізичним особам вирішити свої фінансові проблеми в правовому полі. При цьому в разі відкриття справи, поточна сума боргу буде зафіксована, а нарахування пені та штрафів припиниться.

Якщо боржникові платити нічим, він не має майна крім місця для проживання, борги будуть списані, а новий кодекс дозволить відновити репутацію. Для цього, фізособа банкрутство якої неминуче, має дотримуватися положень законодавства та надавати достовірну інформацію про своє фінансове становище.

Також банкрутство фізичних осіб в Україні, допоможе громадянам реструктуризувати борги і сприятиме відновленню доброго імені, що є необхідною і затребуваною мірою. Гарантувати успішну процедуру по списанню заборгованості можна в разі дотримання діючих правил і положень, тому фахівці рекомендують звертатися за допомогою до досвідчених юридичних компаній.

Як буде відбуватися взаємодія між боржником і позичальником

Під час відкритої процедури банкрутства, безпосередня взаємодія банка та фізичної особи припиняється, всі справи переходять під юрисдикцію судового органу. Відповідно, спілкування банка з боржником припиняється, також припиняється діяльність колекторів, що стає ще однією перевагою.

У разі прийняття позитивного рішення у справі про неплатоспроможність громадянина, поточний борг повністю скасовується, договір анулюється згідно з положеннями нового кодексу. Це стосується навіть тих випадків, де вилученого майна, не вистачило для повного погашення боргу.